תרגילי פרק כף היד לאחר הניתוח

סקירה כללית

שיקום הוא חיוני לאחר הניתוח, כולל ניתוחים על שברים שורש כף היד, תסמונת התעלה הקרפלית ובעיות הקשורות בשורש אחרים. המהירות שבה אתה להחזיר את טווח הידיים של התנועה היא גורם חשוב ההתאוששות שלך, ובמיוחד תלוי באיזה תרגילים אתה מבצע ובאיזו תדירות אתה מבצע אותם. בגלל אופי פולשני של הניתוח, סביר להניח כי תוכל לפתח רקמת צלקת סביב האתר החתך, אשר יכול לגרום הידבקות בין מבנים היד שלך ולהפחית את היכולת של העצבים שלך לדאות. מומחים ממרכז היד בביה”ח ניו-אינגלנד הבפטיסטי בבוסטון מראים כי אם יש לך ניתוח לשחרר מנהרה קרפל, אתה צריך להתחיל לבצע תרגיל עדין של היד יום לאחר הניתוח.

טווח של תרגילי תנועה

טווח של תרגילי תנועה חשובים לאחר ניתוח שורש כף היד. עם זאת, יש להימנע מאחיזה בו זמנית של כף היד והאצבע במשך שלושה עד שישה שבועות, מציע לאתר את ידך כירורגית אסושייטס, בוסטון. שמירה על האצבעות ישר, והאצבע מתוחה, לאט ובכוונה להגמיש את היד קדימה עד שתגיע לטווח הקצה של התנועה . החזק בתנוחה זו למשך שניה או שתיים, ולאחר מכן הרחיב את פרק היד לאחור ככל האפשר. בצע 15 חזרות על התרגיל פעמיים עד שלוש פעמים ביום. לאחר שביצעת את כפות הידיים ואת טווח ההרחבה של תרגילי תנועה, בצע תנועות צד מצדך של היד, הנקראות גם סטייה בינונית ולוטרלית של פרק היד. שמירה על האצבעות ישר שלך האגודל המורחבת, לאט בכוונה להזיז את היד שלך מצד לצד. החזק את היד שלך בטווח הקצה של התנועה במשך 1-2 שניות לפני המעבר לצד השני. בצע 15 חזרות על התרגיל פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

שורש כף היד למתוח

מטרות השיקום העיקריות בעקבות ניתוחי היד – במיוחד ניתוחי תיקון שבר בשורש כף היד – על פי אתר האינטרנט של הקליניקה האורטופדית למדעי ספורט, “נועדו לשפר את הגמישות של מפרק היד ולהגדיל בהדרגה את טווח התנועה ללא כאבים זרוע, יד ואצבעות “. ביצוע מתיחת כופף היד מסייעת לך להשיג את המטרות הללו: הרחבת הזרוע המושפעת לפניך עד שהמרפק שלך ישר. סובבו את היד. לתפוס את כף היד ואת האצבעות של הצד המושפע שלך עם כף היד והאצבעות של היד הנגדית שלך, ומשוך בעדינות את היד המושפעת שלך בחזרה עד שאתה מרגיש אור למתוח על החלק הפנימי של האמה. החזק את המיקום הזה במשך שלוש עד חמש שניות, ואז להירגע במשך שלוש עד חמש שניות. בצע 10 חזרות על התרגיל פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

תרגיל פרונציה / השמנה

תרגיל ההטיה / supination מסייע לחזק את השרירים החלשים בפרק כף היד. בצע את התרגיל על ידי הארכת הזרוע הצדדית המושפעת בתנוחת לחיצת היד. סובבו את היד. תוך שמירה על הזרוע העליונה והכתף נעולות במקומן, לאט ובכוונה לסובב את היד ממצב כף היד כלפי מעלה למצב דקל למטה. בטווח הקצה של התנועה, החזק את המתיחה במשך שלוש עד חמש שניות לפני שתסובב את היד חזרה למצב של כף יד. בצע 10 חזרות על התרגיל פעמיים עד שלוש פעמים ביום. כמו שיקום היד שלך מתקדמת, תוכל להוסיף משקל קטן (1 עד 3 ק”ג) בעת ביצוע התרגיל הזה. בדוק עם הרופא או הרופא המטפל כדי לקבוע את הזמן המתאים לך לשלב משקולות חופשיות לתוך התרגיל הזה.