מה לצפות בשלבים האחרונים של סרטן

סקירה כללית

סרטן מתקדם בשלבים, כל אחד עם סט האתגרים שלו. בשלבים האחרונים של סרטן יכול להיות קשה במיוחד – הן פיזית והן רגשית – לך ולמשפחתך. לדעת מה לצפות יכול להפחית את החרדה של להיפרד אהוב שלך.

צוות טיפול בהוספיס

אחד הדברים הראשונים לצפות עם אבחון סרטן סופני הוא המבוא של צוות הטיפול בהוספיס. זוהי הפניה ישירה של הרופא המטפל העיקרי של המטופל. צוות ההוספיס כולל אחות מוסמכת, עוזרת בית, עובדת סוציאלית, מנהלת רפואית ויועצת רוחנית. כל אדם על צוות הטיפול יסייע בטיפול של המטופל לקבוע מה הכי טוב עבור הצרכים שלה. הם יבקרו בבית או בהוספיס מתקן אשפוז לפי הצורך על ידי המטופל. הם ינהלו תרופות, לנקות את המטופל, לעזור לה ולמשפחתה עם מנגנוני התמודדות ולהפוך אותה לנוחה. והכי חשוב, הם שם כדי לענות על שאלות חשובות כי החולה והמשפחה עשויים להיות.

ירידה בצריכה

דבר אחד לצפות בשלבים האחרונים של סרטן הוא הפחתה הדרגתית של צריכת מזון ומים. זוהי הדרך הטבעית של הגוף של כיבוי. זה צריך להיות מובן שאם האוכל הוא נאלץ על המטופל, זה רק להאריך את המוות עלול לגרום יותר כאב עבור המטופל. האיברים העיקריים מתחילים להיסגר, וכפי שהם עושים, הם כבר לא מסוגלים לתפקד בקלות כמו קודם – זה כולל את מערכת העיכול, המעיים, הכליות והמעיים. אהובך עלול בסופו של דבר להפסיק לקחת נוזלים. זה נקרא לפעמים “התייבשות סופנית”. Toothettes ניתן להשתמש כדי לעקוף את הפה של המטופל לאחר תהליך התייבשות מתחיל. אלה tothettes ישמור על אזור הפה נקי לעזור למקם את הלשון בתוך הפה במידת הצורך.

ירידה בפעילות

כאשר רוב חולי סרטן נמצאים בשלבים הסופיים של המחלה שלהם, הם צפויים להיות לגמרי מחויב למיטה או אפילו בתרדמת. הם יכולים להישאר במיטה במשך מספר ימים או שבועות – זה המקום שבו היתרונות של צוות הטיפול בהוספיס לבוא הצוות יעזור לנוע, לנקות ולשנות את הבגדים של המטופל, רפידות מיטה, קטטר וחיתולים לפי הצורך. הם יכולים גם לנהל תרופות וחמצן כדי לעזור לחולה להישאר בנוח בזמן שהיא במיטה. ציוד רפואי עמיד כגון מיטה בבית החולים, מזרן ארגז ביצה מעל המיטה מיטה יכול להיות מובא לסייע לטיפול. בשעות האחרונות של החיים, המטופל עלול להפוך לתרדמת או להגיב לחלוטין, זהו שלב נורמלי של תהליך הגוסס.

שינויים פיזיים

לאחר שהמחלה השתלטה על הגוף ועל האיברים מושפעים, שינויים פיזיים עשויים להתחיל להופיע ולקרות במהירות. אחד הסימנים הבולטים ביותר עשוי להיות העור של המטופל משתנה צבע כחלחל, אפרפר על בהונות, שפתיים וקצות האצבעות – תהליך הנקרא mottling. זאת בשל הגבלת החמצן בכל הגוף. המטופל עשוי גם לעודד חום גבוה מאוד של עד 104 מעלות – זה גם סימן נורמלי של הגוף כיבוי. החולה צפוי להתחיל דפוסי נשימה לא סדירה בשלב זה – לפעמים הולך כמה דקות בין נשימות. בסופו של דבר את הנשימה יפסיק לחלוטין, ואת הלב של החולה גם לעצור, וכתוצאה מכך למוות.