מה ויטמינים לעשות אגסים יש?

סקירה כללית

אגסים הם פרי בריא מאוד שיכול לבוא בצורות וגדלים שונים, בהתאם לאזור שבו האגס גדל. פרי זה גדל על עצים יש מרקם עסיסי אך מגורען, עם עור בצבעים שונים – ירוק, צהוב ואדום הם גוונים הנפוצים ביותר – נותן דרך אל פנים לבן או בצבע קרם. כל אגס מספק אנרגיה לדלק את היום – 133 קלוריות לכל זוג גדול – ומכיל ויטמינים המקדמים בריאות רקמות.

ויטמין סי

אגסים יכולים לתרום כמות ניכרת של ויטמין C לתזונה שלך – בערך 16 אחוזים היומי שלך נדרש ויטמין C, למרות הסכום המדויק יכול תלוי בגודל של אגס שלך. ויטמין C הוא נוגד חמצון המגן על התאים של הגוף מפני נזק על ידי רדיקלים חופשיים – חומרים המבוססים על חמצן שיכולים להרוס את תאי הגוף. ויטמין C מסייע גם לעורר תאי דם לבנים, אשר פועלים בתוך הדם שלך להרוג חיידקים, מזהמים וחיידקים אחרים שעלולים לגרום למחלה.

ויטמין K

אגס הממוצע מכיל 13 אחוז מהערך היומי של ויטמין K. ויטמין K חיוני קרישת דם יעילה של הגוף שלך. זה מפחית את אובדן הדם ואת הסיכון לפתח זיהום. עם זאת, יותר מדי קרישה של הדם יכול ליצור קריש פנימי מסוכן שיכול לפגוע קשות ואף להרוג אדם. ויטמין K מסייע לווסת את הקרישה לשמור על הדם שלך לבדוק ובריא. זה גם מקדם בריאות העצם על ידי ויסות mineralization העצם.

ויטמין

ויטמין A קיים כמויות עקבות אגסים, אם כי זה לא נחשב מקור טוב של ויטמין. ויטמין A הוא הטוב ביותר הידוע עבור תפקידו חזון, במיוחד ראיית לילה. תפקידים אחרים של ויטמין A בגוף כוללים תמיכה התפקוד הנכון של המערכת החיסונית, התפתחות העצם, ואת אברי הרבייה. רק 41 הבינלאומי נמצא אגס אחד – כמות צנועה של 2,333 יחידות בינלאומיות הדרושים מדי יום עבור נשים ו -3,000 IU לגברים.