מה השרירים משמשים לשחות את שבץ פרפר?

סקירה כללית

שחיינים ידועים הכתפיים החזקות שלהם V ​​בצורת גופים מתחדדים עד מותניים רזה הירכיים. שבץ פרפר הוא שבץ שחייה המערבת את השימוש בו זמנית של הזרועות בעוד הרגליים מקרוב דומה לתנועה שנעשתה על ידי דולפין. נחשב שבץ שחייה מתקדם, שבץ פרפר דורש כמות משמעותית של כוח וטכניקה.

זרוע וכתפיים

שבץ הפרפר מסתמך בכבדות על שרירי הזרוע והכתפיים כדי להניע את הגוף קדימה במים. כאשר הזרועות לעשות תנועה מסתובבת דרך המים, זה בונה את השרירים deltoid, אשר על החלק הקדמי והאחורי של הכתפיים. פעולה זו גם בונה את שרירי הטרפז, אשר ממוקמים ליד הכתפיים משני צדי הצוואר ומאחוריו. שרירי הזרוע והשרירים התלת-שדיים ממלאים תפקיד קטן יותר בשבץ הפרפר. את הזרועות יש לשמור ישר כי השרירים האלה משמשים פרוסה דרך המים.

שרירי ליבה

שרירי הליבה – אותם שרירים שמרכיבים את הבטן ואת הגב – הם בעלי חשיבות חיונית לכוחו של שחיין, במיוחד בשבץ הפרפר. שרירי הבטן מספקים את הכוח להרים את המים, ואז עקומה פנימה כדי לחזור. שרירי הלסיסימוס dorsi של הגב, אשר נותנים שחיינים המראה החזותי בצורת V שלהם, הם הסתמכו גם על מנת לספק יציבות התנועה לדחוף נגד המים כאשר הזרועות מתחת לפני השטח. שחיינים עם שרירי הליבה מפותחים היטב מוגנים טוב יותר מפני פגיעה כי שרירי הליבה להגן על הגב מפני פגיעה. שחיינים שוחים את שבץ הפרפר רגישים יותר לכאב בגב התחתון.

רגליים ועכוז

משיכות שחייה אחרות דורשות את הרגליים לבעוט בנפרד כדי להזיז את הגוף קדימה. במקום זאת, שבץ הפרפר מחייב את הרגליים לזוז כאחת. זה דורש כוח מיוחד שרירי הישבן, הידוע גם בשם maxute gluteus. שרירי ההאמסטרינג, הממוקמים על גב הרגליים, הם גם חשובים ביותר, משום שהרגליים נאלצות לבעוט בתנועה אחורה במקום בתנועה המספרת המשמשת ברוב משיכות השחייה האחרות.