מה הם הפונקציות של סודיום ביקרבונט?

סקירה כללית

סודיום ביקרבונט, הידוע יותר בשם סודה לשתיה, יש יותר משתמש ממה שאתה יכול לדמיין. מותג אחד של סודה לשתיה כולל את הגרפיקה של שריר הזרוע מחזיק פטיש. זה מתאים, בהתחשב זה יעילות המתחם עבור מקומות עבודה ברחבי הבית ואת תפקידה בטיפול במצבים בריאותיים רבים.

בישול

סודיום ביקרבונט הוא אולי הכי ידוע בתור עוזר במטבח. זה משמש לעתים קרובות סוכן להתרפק בעת הכנת מזונות כגון עוגות, לחמים ואפילו מיצים ומשקאות מסוימים.

נוֹגֵד חוּמצָה

לדברי המכונים הלאומיים לבריאות, סודיום ביקרבונט משמש להפחתת חומצת הקיבה, ובמקרים מסוימים, כדי להפוך את הדם או השתן פחות חומצי. יצרני התרופות משתמשים בו כמרכיב בתרופות רבות המטפלות בצרבת, בעיכול ובפרעות קיבה אחרות, על פי MedicineNet.com.

שימושים ביתיים כלליים

סודיום ביקרבונט יש מגוון של שימושים ברחבי הבית. אתה יכול להשתמש בו כדי לשמור על המקרר שלך ריח טרי כמו מפיג ריח בכל הבית שלך, כולל על שטיחים ושטיחים. אתה יכול להוסיף אותו מכונות כביסה ומדיחי כלים כדי לרכך את המים. אפייה סודה הוא רך מספיק כדי להשתמש עם מים לניקוי וניקוי נירוסטה וברזל. כאשר מעורבב עם סוכר, הוא פועל כחומר הדברה נגד ג’וקים.

משחת שיניים

אתה כנראה ראו משחת שיניים במכולת touting כי הוא עשוי “עם סודה לשתיה”. זה בגלל סודה לשתיה יש תכונות שיכולות לעזור לשמור על השיניים לבן. אם תבחר לגרסה ביתית, אתה יכול לעשות הדבק של סודיום ביקרבונט ומים ולהשתמש הדבק כדי לצחצח שיניים.

סודיום ביקרבונט אמבטיות יכול לעזור להרגיע ולרפא מחלות עור, כגון זיהומים שמרים אקזמה. זה גם יעיל נגד אקנה כסוכן exfoliating.

טיפול בעור