מה הם היתרונות של חלבון מן בשר צבי?

סקירה כללית

וניסון, שם נוסף עבור בשר צבי, הוא בשר רזה, צפוף שיכול להיות תוספת לכל תזונה בריאה. זהו מקור של חלבון, ובהשוואה לבשר כזה כמו בשר בקר או בשר חזיר, הוא נמוך יותר שומנים רוויים וכולסטרול. למעשה 3 עוז. של בשר צבי יש פחות קלוריות מאשר 3 עוז. של עוף.

נמוך בקלוריות

א 3 עוז. חלק של בשר צבי מכיל 135 קלוריות. כמות זהה של ירך בשר יש 180 קלוריות, ירך חזיר יש 170 קלוריות וירכיים עוף יש 150 קלוריות עבור 3 עוז. מָנָה.

חלבון גבוה ללא שומן רווי

וניזון יש 26 גרם של חלבון עם רק 3 גרם של שומן ורק 1 גרם של שומן רווי. חלציון יש את אותה כמות של חלבון, אבל להכפיל את כמות השומן הכולל לשלש את כמות השומן הרווי. בשר בקר יש פחות חלבון ושומן יותר מאשר בשר חזיר.

מקור של ויטמינים B

4 oz. משרת של בשר צבי מספק 60 אחוזים של RDA של B12 יותר מ 20 אחוזים של RDA של B6, שניהם אשר מסייעים למנוע הומוציסטאין מן הבניין בתאים שלך. וניסון יש 40 אחוזים של B2, הידוע גם בשם riboflavin, אשר פועלת כדי לעצור התקפי מיגרנה 30 אחוזים של B3, הידועה בשם ניאצין אשר חשוב בייצור אנרגיה.

תזונה אחרת

ואניסון אינו מכיל נתרן, סיבים או סוכר או פחמימות. ואניסון הוא מקור של ברזל, עם כמעט 30 אחוז של RDA ב 4 oz. חֵלֶק. באותו מנה יש גם 25 אחוז RDA שלך עבור זרחן ו -20 אחוזים של RDA עבור סלניום ואבץ.