מה הם היתרונות של חומץ יין לבן?

סקירה כללית

חומץ יין לבן מורכב של אתנול תסיסה סוכרים אחרים, אשר בגילאי כדי ליצור צורה חומצי פחות חומץ מסורתי. אנשים ברחבי העולם כוללים חומץ יין לבן במגוון של מתכונים, וגם להשתמש בו לניקוי. במהלך השנים, אנשים רבים יש touted היתרונות הבריאותיים של חומץ יין לבן, ומחקר מודרני מציע קצת תמיכה האמונות שלהם.

סוכר בדם ותיאבון

מחקר שפורסם ב -2005 בעיתון “European Journal of Clinical Nutrition” הראה כי חומץ יין לבן הפחית את האינדקס הגליקמי של המזון כאשר הוא נצרך יחד עם ארוחה. בחולים בריאים, חומץ זה עשוי לעזור לווסת את רמת הסוכר בדם ולספק שליטה תיאבון לטווח קצר. מחקר זה מצא כי חומץ יין לבן מפחית רגישות לאינסולין אצל אנשים הסובלים מסוכרת, ועשוי לעזור להאט את התקדמות המחלה.

אנטי-גידולים

מאמר שפורסם ב “Medescape General Medicine” בשנת 2006 קישורים חומץ יין לבן עם תכונות אנטי הגידול, דבר המצביע על קשר פוטנציאלי בין חומץ לסרטן. בבדיקות מעבדה, חומץ יין לבן הוכח כדי להאט את ההתקדמות של סוגים מסוימים של גידולים, או אפילו כדי למנוע גידולים חדשים מ להרכיב. ניתן לייחס תכונה זו לתכולת פוליפנול גבוהה של חומץ. כמו נוגדי חמצון אחרים, פוליפנולים שנמצאו חומץ יין לבן עשוי להפחית את הסיכון לסרטן בשל יכולתם לנטרל רדיקלים חופשיים בגוף.

בריאות הלב

למרות מחקר נוסף נדרש, את “Medescape כללי רפואה” המאמר מציע חומץ יין לבן עשוי לעזור להפחית את לחץ הדם ולהגן על הלב. בבדיקות מעבדה, חולדות שצרכו חומץ לבן הראו ירידה בלחץ הדם הגבוה, כמו גם עלייה בקליטת הסידן. עדויות אנקדוטיות בבני אדם גם מראה קשר בין חומץ יין לבן ב רוטב סלט הסיכון מופחת של מחלת לב. בעוד מחקרים נוספים נדרשים כדי לחקור את התוצאות הללו, חומץ מראה כמה הבטחה במונחים של בריאות הלב.

יתרונות שאינם בתחום הבריאות

בנוסף כמה יתרונות הבריאות לכאורה, חומץ יין לבן מציע כמה יתרונות שאינם בריאותיים. לדברי מכון חומץ, הוא משמש קוטל עשבים טבעי להרוג עשבים וצמחים פולשניים. בניגוד לחומרי הדברה כימיים, חומץ לא יתרום לזיהום אוויר ומים כאשר משתמשים בו בדרך זו, חומץ משמש גם כחומר חיטוי טבעי לניקוי בתוך הבית ומחוצה לו. אמנם זה לא יכול להיות יעיל כמו מוצרי ניקוי סטנדרטיים, חומץ יין לבן מציעה עלות נמוכה, חלופה ידידותית לסביבה תרסיסים כימיים ניקוי.