מה הם היתרונות של בישול עם תנור הסעה?

אפילו בישול

תנורים הסעה עשוי להיראות מסובך או מבלבל אם מעולם לא השתמשת אחד, אבל “פיין בישול” מציין כי תנורי הסעה לא קשה לשלוט עם ניסוי וטעייה קטנה. בין אם אתה שוקל רכישת תנור הסעה או משלך אחד שעדיין לא השתמשת, אתה עשוי למצוא כמה יתרונות ברורים בחירת התנור הסעה שלך מעל התנור הרגיל שלך, אשר לעתים קרובות משאיר אוכל מבושל באופן לא אחיד.

זמן מהיר יותר

תנור הסעה מחלק את האוויר המחומם בכל התנור, בניגוד לתנור רגיל שמקיף את המזון בחום. האוויר החם מאפשר לכל מזון בתנור להיות מחומם באופן אחיד. בתנור קונבנציונלי, המזון הקרוב ביותר אל גופי החימום מבשל מהר יותר מאלה הרחוקים יותר, מה שהופך את המזון למקום שיקול. כל מזון צריך לבשל באותו שיעור בתנור הסעה ולכן המיקום אינו בעיה. האוויר הנע מאפשר לכל צד של פריט גדול יותר, כמו צלי, לחום, על פי “פיין בישול”.

טעמים טובים יותר

זרימת האוויר בתנור הסעה מאיצה את תהליך הבישול, על פי כוח גאורגיה. התנור מתחמם במהירות וזמן הבישול מצטמצם. זה פרודוקטיביות מוגברת מועיל במיוחד לעסקי בישול, אבל טבחים ביתיים גם ליהנות מזון מהיר יותר. פיין בישול מעריך כי מזון מבושל בתנור הסעה נעשה 25 אחוז מהר יותר מאשר תנור קונבנציונאלי.

יעילות מוגברת

זמני הבישול המהירים מייצרים טעם טוב יותר במנות אוכל רבות שאפשר להכין. האוויר מאפשר לך להשיג חום אחיד, גם על עוגיות וצלי, כלומר כל המנות יהיה טעם דומה. מאפים, כגון קרום פאי, הם flakier כאשר אפוי בתנור הסעה להפוך את האדים בחמאה משוחרר במהירות, על פי “פיין בישול”. בשר הוא לעתים קרובות juicier כי העור חום מהר יותר ו מנעולים של juices. ירקות קלויים בתנור הסעה קרמל מהר יותר עבור קצה חד וטעמים אינטנסיבי יותר.

זמני בישול מהיר לגרום מכשיר מטבח יעיל יותר. מהיר מראש ו זמן בישול קצר יותר אומר שאתה יכול לסגור את תנור הסעה שלך מוקדם יותר. אתה יכול למלא את התנור עם כמה מחבתות, אשר עשוי להפחית את כמות של קבוצות נפרדות אתה צריך לאפות, עוד הפחתת זמן ההפעלה שלך. כמה פריטי מזון אופים היטב בטמפרטורות נמוכות יותר בתנור הסעה, ובכך מפחיתים את צריכת האנרגיה של התנור. שיטת בישול יעילה יותר פירושה נמוך יותר חשבונות השירות בשבילך.