מה הם היתרונות של אכילת דגים סלמון?

סקירה כללית

על פי אקווריום מונטריי ביי אקווריום לצפות, סלמון אלסקית נתפס בר הוא אפשרות מזון בר קיימא, או “הבחירה הטובה ביותר” לבריאות שלך, כמו גם את הסביבה. תחתון בשומן רווי מאשר בשר בקר, סלמון הוא דג בריא לב. היא עשירה בשומנים מסוג אומגה -3, סוג של שומן לא רווי המקדם בריאות, בהשוואה לרוב סוגי הזנים האחרים. כמו רוב מזון לבעלי חיים, הוא עשיר בחלבון כמו גם ויטמינים ומינרלים רבים החיוניים לבריאות האדם.

ויטמין B עשיר

סלמון עשיר בויטמינים מסוג B. על פי נתוני ה- USDA, חלק מבושל של סלמון אטלנטי פראי מספק 0.828 מיליגרם, או 48 אחוז מהערך היומי המומלץ, עבור ויטמין B-2 ו -17.13 מיליגרם של ויטמין B-3, או 84 אחוז מה- DV. ויטמינים אלה חשובים עבור מטבוליזם האנרגיה, כמו גם תפקוד תקין מערכת העצבים. כמות זהה של סלמון אטלנטי מבושל מספק 1.6 מיליגרם של ויטמין B-6 ו 5.18 מיליגרם של ויטמין B-12, או 80 ו -86 אחוזים DV עבור כל חומר מזין, בהתאמה. ויטמין B-6 מסייע לשבור את האנרגיה המאוחסנת, בצורה של גליקוגן בכבד ובשרירים, לתוך גלוקוז כדי לשמור על רמת הסוכר בדם. בנוסף, ויטמין B-6 הוא חיוני עבור מטבוליזם חלבון ו synthesizing neurotransmitters או כימיקלים במוח, כגון סרוטונין, אשר מסדיר את תפקודי הגוף. ויטמין B-12 חשוב עבור מטבוליזם האנרגיה, תמיכה תפקוד תקין של מערכת העצבים ויצירת תאים חדשים.

מקור המינרלים

רוב הזנים של פירות ים עשירים במינרלים, במיוחד סלניום מינרל עקבות, וסלמון אינו יוצא דופן. 6 גרם של מבושל חלק של סלמון אטלנטי פראי מספק כמעט 80 מיקרוגרם, הפגישה מעל 100 אחוזים של DV של 70 מיקרוגרם. על פי מאמר שפורסם ב “American Journal of Clinical Nutrition” ביולי 2004, צריכה נמוכה של מינרל זה עשויה לתרום להפחתת תפקוד המערכת החיסונית, להגדלת הסיכון לפתח סרטן וכן להגברת הרגישות למחלות ויראליות. סלמון הוא המקור של המינרלים העיקריים זרחן אשלגן, הפגישה 42 ו – 44 אחוזים של DV עבור כל חלק 6 גרם מבושל, בהתאמה. זרחן נדרש לבנות ולתחזק עצמות חזקות. זה מפעיל אנזימים מסוימים יש צורך ליצור DNA. אשלגן חשוב ויסות דופק ושמירה על לחץ דם בריא.

מקור חומצות שומן אומגה -3

על פי מאמר שפורסם באוקטובר 2006 ב “Journal of American Medical Association”, צריכת דגים, במיוחד דגים עשירים בחומצות שומן אומגה -3, כגון סלמון, מקדם בריאות אופטימלית של מערכת הלב וכלי הדם. חוקרים דיווחו כי אכילת שתי מנות של 4 אונקיות של דגים שומניים מדי שבוע, או אלה העשירים בחומצות שומן אומגה -3 הימיות הידועה בשם חומצה eicosapentaenoic או EPA וחומצה docosahexaenoic או DHA, כגון סלמון, מפחיתה את הסיכון הכולל למוות על ידי מחלת לב בשיעור משמעותי של 36 אחוזים, כמו גם תמותה כוללת של 17 אחוזים. 6 גרם של סלמון מבושל מספק יותר מ 3 גרם של EPA בתוספת DHA – ואת הסכום הזה הראה יתרונות cardioprotective. חומצות שומן אומגה -3 יכולות גם לסייע במניעת לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, סוכרת, דלקת פרקים, זאבת מערכתית, אוסטאופורוזיס, דיכאון, ירידה קוגניטיבית, הפרעות במוח, הפרעות עור, אסטמה ושד, סרטן המעי הגס וסרטן הערמונית, על פי אוניברסיטת המרכז הרפואי מרילנד.