מה הם היתרונות של אבקת ברי Acai?

סקירה כללית

Açaí ברי אבקת: מאז אנחנו לא רוצים תותים שלנו אבקה, בואו לא נעשה עסקה מיוחדת מתוך אבקת ברי Açaí. כאשר מוצרים hyped לא מוכרים הראשון להיכנס לשוק האמריקאי, יש תקופה כאשר הסיפור שלהם, יותר מאשר את איכות המוצר עצמה, מגרה המכירות. זכרו קוקאין חדש, בטאמאקס וקפה מוכן לשתייה – הם באו, היתה להם השפעה קטנה על השוק, הם נעלמו – כמעט בהבזק: כך זה לאבקה של אצ’אי. אל תצפו הטבות מיוחדות מ açaí או כל אבקת פירות על מה היית מרוויח מאכילת פירות המזון כולו.

היזהרו שטויות “Non-Science”

Açaí הוא סוג מיוחד של ברי כי גדל על עצי דקל בברזיל המשוונית. אבקה שלה יש תוכן מעולה של כמה חומרים מזינים חיוניים, אבל אבקה נמכר כמו קפסולה בריאות או סם הוא חמוץ, שמנוני, סיבי ולא נעים לשימוש טיפוסי משקה נוזלי. זה עשוי להיות בסדר ב שייק, עם פירות אחרים מרכיבים מעורבב, אבל אתה עדיין משלם את העלות היקרה של אבקת açaí כי לא ניתן להשתמש בו כמעט ללא מרכיבים אחרים.האבקה מיוצר ברי המקורי באמצעות מיוחד להקפיא ייבוש תהליכים זה עושה את זה יקר רכישה בלתי מעשי עבור רוב הצרכנים. למרות להקפיא ייבוש משמיד כמה חומרים מזינים וכימיקלים צמחיים טבעיים שאנחנו מעדיפים לקבל בפירות שאנו צורכים, אבקת açaí עשיר בעיקר סיבים תזונתיים, סידן, ברזל ו ויטמין E. אז יש את הטענות כי אבקה açaí מסייע לך לרדת במשקל. תחשוב על זה בדרך זו: מוזר עבור ברי, açaí יש תוכן שמן יוצא דופן, מקור קלוריות גבוהה כי היה למעשה לגרום לעלייה במשקל אם כמות מספקת נצרכו. אז אל תלך שולל על ידי hype שיווק.

פירות טריים, לא אבקה

זה הרבה יותר מהנה לאכול פירות טריים צפופים מזין זמין על דוכני פירות, כגון תפוזים טבור, תותים, מנגו, תאנים, ענבים אדומים, דובדבנים אוכמניות, מאשר לעכל אבקה. חשוב על הצבעים, על הרעננות הטרייה ועל החומרים המזינים הטבעיים שמגיעים במזונות שלמים בריאים, וכמה נעים להרגיש את פרץ מיץ הפה בפיך; כמו תזונאים ורופאים מייעצים, כדאי יותר לאכול פירות וירקות טריים מאשר עיכול אבקות אקזוטיות.

אין כוח נוגד חמצון מיוחד

אשר נחשב ואת הרבה hyped antioxidant כוח של אבקת açaí, מידע מטעה זה יכול עכשיו להיות מונח לנוח. מאז 2008, ה- FDA הכריז על “היתרונות הבריאותיים” נוגדי החמצון שמקורם במזון צמחי ובכמוסות כמו אבקת אקסי כדי להיות שקר .אין מדע הוכיח כי נוגדי החמצון açaí ייהנו מהגוף האנושי. כאשר הפירות נצרכים, החומצה והסביבה האנזימית של הבטן משנה את כימיקלים הפרי הנבלעים, ומבטלת את הפוטנציאל הנוגד חמצון: עכשיו זה בלתי חוקי עבור יצרנים לתבוע השפעות בריאותיות נוגדות חמצון על תוויות המוצר, אלא אם כן המוצר נטען עם ויטמינים נוגדי חמצון. הרשות המדעית והרגולטורית של ה- FDA באירופה, הנקראת EFSA, אימצה את אותה מדיניות בתחילת 2010. רק ויטמינים A, C ו- E הם נוגדי חמצון תזונתיים שאושרו מדעית, והוויטמינים נצרכים טוב יותר מפירות וירקות טריים.