מה הם היתרונות הבריאותיים של שעועית כליה?

סקירה כללית

שעועית, שעועית טובים ללב שלך – וזה לא רק חלק משיר, זו האמת. כליות שעועית לספק לגוף שלך עם רבים של אבני הבניין אתה צריך לשמור על בריאות טובה. כליות שעועית יש גם יתרונות ספציפיים הלב שלך בריאות העיכול. הם דרך זולה ונוחה כדי לשפר את התזונה שלך ואת הבריאות שלך.

סִיב

שעועית כליה הם מקור טוב של סיבים, מתן 6 גרם של סיבים לכל 1/2 כוס, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. סיבים מגיע בשתי צורות, מסיס ולא מסיס, שעועית כליות לספק גם. סיבים מסיסים מסייעים להפחית את כמות הכולסטרול שאתה סופג מן המזון, וסיבים מסיסים מספק הכרחי בתפזורת טוב בריאות העיכול ואת תנועות המעיים, מציין את MedlinPlus האנציקלופדיה הרפואית. ה- CDC ממליץ לשתות יותר נוזלים כאשר אתה מתחיל לצרוך שעועית כליה או קטניות אחרות, כדי לסייע במסלול העיכול שלך לנצל כראוי את הסיבים הנוספים.

ויטמינים ומינרלים

שעועית כליה הם מקור מצוין של ברזל לספק ויטמין C וויטמין A, בין חומרים מזינים אחרים הגוף שלך זקוק לבריאות הכללית. הם גם מספקים חומצה פולית, אשר חשובה לבריאות הלב טוב, על פי אוניברסיטת נברסקה שיתופית הרחבה. חומצה פולית חשובה במיוחד עבור נשים בהריון או מתכננת להיכנס להריון מאז קבלת כמות מספקת של חומצה פולית במהלך ההריון מורידה את הסיכון למומים מולדים מסוימים.

חֶלְבּוֹן

שעועית כליה הם מקור טוב לחלבון, אך סוג החלבון שהם מספקים אינו שלם, מדווח ה- CDC. חשוב לכלול גם דגנים מלאים בתזונה שלך, כי סוג של חלבון בדגנים מלאים יוצר חלבון מלא בשילוב עם חלבון מ שעועית כליה וקטניות אחרות. מקור זה של חלבון הוא טוב במיוחד בשבילך, כי אין לו שומנים רוויים וכולסטרול כי מקורות חלבון רבים אחרים מכילים, כגון בשר אדום. זה נותן בריאות הלב שלך עוד דחיפה בריאה של שעועית כליות.