מה הם הגורמים של שמן כתום על השרפרף שלך?

מחלת צליאק

שרפרפים מופיעים במגוון צבעים ועקביות. שרפרפים המכילים שמן ידועים גם בשם סטיאטוריאה. כאשר יש לך שמן על השרפרף שלך, זה עשוי להופיע כמו שומן, לצוף לראש המים יש ריח רע. שמן כתום בצואה שלך עשוי להצביע על מצבים בריאותיים בסיסיים כגון מחלת צליאק, סיסטיק פיברוזיס וחוסר חומצות מרה. הסרת כיס המרה גורמת ליקויים במיצי הלבלב ועשויה להוביל לצואה שמנונית. בנוסף, מזונות עשירים בשומן עלולים לגרום לזה לקרות. התייעץ עם הרופא שלך אם יש לך למצוא כי יש לך שמן הצואה שלך.

סיסטיק פיברוזיס

מחלת הצליאק היא מחלה אוטואימונית שמשפיעה על המעי הדק. על פי Celiac Disease Foundation, אנשים עם מחלת צליאק יש תגובה אוטואימונית גלוטן גורם וילי של המעי הדק כדי לא לספוג ביעילות את החומרים המזינים הדרושים על ידי גופנו. אחד הסימפטומים של מחלת הצליאק הוא שמנוני, שרפרפי שומן אשר עשויים להיות מלווה התכווצויות בטן.

מחלת קרוהן

סיסטיק פיברוזיס היא מחלה מולדת המשפיעה על מערכת העיכול והריאות. על פי קרן סיסטיק פיברוזיס, מוצר החלבון מגן פגום גורם לייצור של ריר דבק עבה במיוחד, החוסם את הלבלב המונע מאנזימים טבעיים לסייע לגוף לספוג מזונות אשר מגדילים את הפרשת השומן. אחד הסימפטומים של סיסטיק פיברוזיס הוא שרפרפים שמנוני.

Choledocholiathiasis

מחלת קרוהן היא מחלה שתוקפת את המעיים הקטנים, ומונעת מהגוף לספוג ויטמינים וחומרים מזינים מן המזון. חלק מהסימפטומים של מצב זה הם שלשולים, אובדן תיאבון, התכווצויות בטן, כמו גם שרפרפים שמנוני. MayoClinic.com קובע כי מחלת קרוהן משפיעה על עובי הקירות המעי הגרום לחסימה של תוכן העיכול שעלול לדרוש ניתוח.

Choledocholiathiasis הוא מצב שבו אבני מרה נמצאים בצינור המרה. אבני מרה מורכבות של כולסטרול קשוח. זהו מצב שעלול להיות בירושה ודורשים ניתוח. החסימה עלולה לגרום לנזק בכבד וללבלב. הסימפטומים של choledocholiathiasis הם כאבים בפינה הימנית העליונה של הבטן, שרפרפים שמנוני, כמו גם בחילה והקאות.