מה הם הגורמים של בדיקות כולסטרול גבוהות מזויפות?

סקירה כללית

כולסטרול גבוה הוא גורם סיכון עיקרי למחלות לב כליליות, התקף לב ושבץ, על פי איגוד הלב האמריקני. בדיקת כולסטרול מדויקת חשובה לזיהוי רמת הסיכון: אכילה או שתייה לפני בדיקת הדם יכולה לגרום לתוצאה גבוהה באופן מלאכותי, תרופות מסוימות יכולות גם לגרום לקריאה שקרית גבוהה. בגלל זה, הרופא שלך עשוי לבקש ממך להימנע מאוכל ומשקה, וכן להפסיק תרופות לפני הבדיקה.

אוכל ושתייה

התוכנית הלאומית לחקר כולסטרול (NCEP) של המכון הלאומי לב, ריאה ודם קבעה כי רמת הכולסטרול הכוללת של פחות מ 200 mg / dL היא רצויה, רמת ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה (LDL) “רע” של פחות מ 100 mg / dL הוא אופטימלי ורמת כולסטרול “טוב” של 60 mg / dL ומעלה היא הגנה מפני מחלת לב; כל מזון או משקה מלבד מים (כולל קפה, תה ומשקאות קלים) הנצרכת בתוך 9 עד 12 שעות של בדיקת כולסטרול יכולה להשפיע על רמות הכולסטרול בדם. באופן ספציפי, מזון ומשקאות יכולים להעלות את רמת הכולסטרול LDL בדם, מה שגורם למדד גבוה כוזב מעל רמות אלה שנקבעו. אם לא תצליח כפי שהונחה לפני בדיקת הדם, רק את הערכים של הכולסטרול הכללי HDLwill להיות שמיש. יש צורך בבדיקות חוזרות כדי לקבוע כולסטרול אמיתי ו- LDL.

סמים

מספר תרופות יכולות להשפיע על מדידות הכולסטרול ולגרום לתוצאות גבוהות כוזבות, על פי המכון הלאומי לב, ריאה ודם. אלה כוללים הורמון אדרנוקורטיקוטרופי (ACTH), סטרואידים אנבוליים, חוסמי בטא אדרנרגיים (חוסמי בטא), גלולות למניעת הריון, סטרואידים, פניטואין, סולפונאמידים, משתנים של תיאזיזה וויטמין ד.

שאל את הרופא שלך

השג הוראות ספציפיות למניעת מדידת כולסטרול גבוהה מזויפת אצל הרופא שלך לפני הבדיקה. התייעץ עם הרופא שלך לפני הפסקת כל תרופה, ללא קשר אם זה משפיע על כולסטרול בדם, כי הסיכונים להפסקת הטיפול יכול לעלות על היתרונות של קבלת מדידת כולסטרול מדויק.