מה הם הגורמים קוצר נשימה לאחר אכילה?

מחלת ריפלוקס גסטרו-וזאופאגל

קוצר נשימה, המכונה גם קוצר נשימה, מתייחס לתחושות נשימה לא נוחות. גורמים רבים עשויים לתרום או לגרום קוצר נשימה לאחר אכילה, כולל בעיות לב, בעיות עיכול והפרעות חרדה. קוצר נשימה עלול להתרחש בכוחות עצמו, או ללוות סימפטומים נוספים, כגון פעימות לב מהירות, עצבנות וכאב בחזה. מאז קוצר נשימה עלול להתרחש כתסמין של מחלה חמורה או מסכנת חיים, הנחיה רפואית מיידית חשובה.

אריתמיה

מחלת ריפלוקס קיבה, המכונה לעתים קרובות GERD, היא מצב שבו הוושט התחתון נפתח לעתים קרובות מדי או נכשל לסגור כראוי. תהליך זה, המכונה חומצה reflux, גורם חומצה קיבה ומזון כדי regurgitate מן הבטן לתוך הוושט. כאשר חומצה מתרחשת יותר מ 1-2 פעמים בשבוע, על פי הלאומי העיכול מחלות מידע Clearinghouse, זה מציין GERD. למרות הסימפטומים עלולים להתרחש בכל עת במהלך היום או בלילה, אכילה נוטה לגרום לסימפטומים GERD, כולל קוצר נשימה. תסמינים נוספים עשויים לכלול תחושת צריבה או צריבה בחזה התחתון ו / או בבטן האמצעית, צרידות, שיעול יבש, בעיות בליעה ואסטמה. הטיפול ב- GERD נועד למנוע או להקל על הסימפטומים ולעתים קרובות כולל שינויים באורח החיים, כגון הימנעות ממזונות מסוימים ו / או מתרופות.

הפרעת חרדה

המונח arrythythmia מתייחס לדופק לא סדיר. אריתמיות שכיחות, לעיתים קרובות לא מזיקות ועשויות לייצר מספר עצום של סימפטומים, על פי איגוד הלב האמריקני, כולל קוצר נשימה לאחר אכילה. בעוד arrythmias קלה עלולה לייצר שום סימפטומים נצפים, אריתיות ארוכות טווח או חמורה יכול גם לגרום קוצר נשימה בזמנים אחרים, פעימות לב מהירות, עייפות, כאבים בחזה, סחרחורת התעלפות. במקרים מסוימים, arrythmias להוביל דום לב, או עצר את פעימות הלב. Arrythmias עשוי או לא דורש טיפול, אשר עשויים לכלול תרופות, ניתוח ו / או שינוי הרגלי אכילה והתעמלות. המטרה העיקרית של הטיפול היא למנוע מחלות לב חמורות, כגון התקף לב ושבץ.

הפרעות חרדה הן מחלות פסיכולוגיות המאופיינות בפחד אינטנסיבי, פרנויה, פאניקה ו / או אי שקט שמפריעים ליכולתו של אדם לתפקד כרגיל. למרות תסמינים של הפרעות חרדה, כגון הפרעת פאניקה, הפרעה כפייתית כפייתית, פוביות הפרעת חרדה כללית, להשתנות, קוצר נשימה וקשיי נשימה נפוצים. אם חרדתו של אדם קשורה למזון, משקל או בעיות תזונתיים אחרות, הארוחות עלולות לגרום לקוצר נשימה ו / או תסמינים אחרים, כגון פעימות לב מהירות, סחרחורת, בחילות, כאבים בחזה ופחד עז. הפרעות חרדה לעיתים קרובות מלווים הפרעות אחרות, כגון אנורקסיה, על פי המכון הלאומי לבריאות הנפש. אנורקסיה ומחלות נפש אחרות, כגון דיכאון, בולימיה והפרעת אכילה, עלולה להגדיל את הסיכון של אדם לחוש קוצר נשימה לאחר אכילה. הטיפול בהפרעות חרדה משתנה ויכול לכלול ייעוץ אישי, תרופות ו / או טיפולים אלטרנטיביים, כגון מדיטציה או עיסוי.