מה הם הגורמים לקיצוץ ולציפורניים?

לַחוּת

ציפורניים חדות, המאופיינות בציפורניים שמתפצלות או מתקלפות לשכבות, משפיעות על 20% מהאוכלוסייה, על פי דו”ח של אוניברסיטת צפון קרוליינה בצ’פל היל. כמה מצבים בריאותיים עלולים לגרום לקילוף ציפורניים וציפורניים, אך אם רק הציפורניים שלך מושפעות, הסיבה עשויה להיות חיצונית.

טְרַאוּמָה

רוב המקרים של ציפורניים פיצול נגרמות על ידי לחות, על פי המכללה האמריקאית Osteopathic של דרמטולוגיה. הרטבה חוזרת ויובש את הידיים, ועל ידי כך, הציפורניים שלך, יכול לגרום לציפורניים להתייבש. יותר מדי לחות יכול גם להחליש את הציפורניים, ריכוך אותם ולגרום להם לקלף. ציפורניים יכול להיות מוגן מפני לחות על ידי לובש כפפות עבור פעילויות שבו הידיים שקועות במים, כגון שטיפת כלים. AOCD ממליצה להחיל קרם המכיל לנולין כדי להקל על ציפורניים יבשים ושבירים.

כימיקלים

פציעות בציפורן יכולות לגרום להן להתפצל ולקלף. ציפורן הציפורן מותירה ציפורניים מרופטות ונוטות לנזק נוסף. באמצעות הציפורניים שלך כמו כלים לגרד וחטט יגרום גם פציעות הציפורניים, ציפורניים יכול להישבר ולפצל במהלך פעולות יומיומיות רגילות. שמירה על הציפורניים גזוז קצר והגשת אותם עם לוח אמרי לתוך צורה מעוגלת יכול למנוע פיצול קילוף מלהחמיר.

היפותירואידיזם

כימיקלים, כולל חומרי ניקוי ביתיים, יכולים לייבש ציפורניים. צבעוני לק ציפורניים, דבקים המשמשים דבק על מסמרים מסיר פולנית מסמר, במיוחד אם הוא מכיל אצטון, יכול לגרום נזק לציפורניים. את ההשפעות של כימיקלים ניתן לתקן על ידי הגבלת החשיפה ו moisturizing את הציפורניים לאחר מגע. החלת מעיל של משחה ברורה פעם בשבוע עשויה גם למנוע נזק, על פי המכללה האמריקנית לאוסטאופתיה לדרמטולוגיה.

מחסור בברזל

Medline פלוס קובע כי ציפורניים פיצול עלול להיגרם על ידי בלוטת התריס, מצב שבו בלוטת התריס הוא underactive ולא לייצר מספיק הורמונים. תסמינים אחרים של בלוטת התריס כוללים חולשה, עייפות, עלייה לא מכוונת במשקל, כאבים במפרקים ותקופות וסת כבדות. יש להתייעץ עם הרופא אם אתם סובלים מתסמינים אלו, שכן לציפורניים המתקלפות שלכם יש סיבה רפואית.

חוסר ברזל אנמיה עלולה לגרום מסמרים פריך, על פי MayoClinic.com. ברזל מסייע לגוף לייצר המוגלובין, חלק נושאת החמצן של תאי דם אדומים. חוסר ברזל אנמיה יכולה גם לגרום קר הידיים והרגליים, עור חיוור, כאבי ראש תיאבון ירוד. דיאטה של ​​מזון עשיר בברזל או תוספי ברזל יכולה לפתור את החסר, אך יש להתייעץ עם הרופא כדי לאבחן את הבעיה אם התסמינים קיימים.