מה הם הגורמים לעייפות כל הזמן?

סקירה כללית

עייפות היא תלונה שכיחה היום. אנשים רבים עייפים מדי פעם, אחרי יום עמוס, מתוזמן יתר על המידה, אבל כאשר עייפות הופכת כרונית ומפריעה לפעילויות היומיומיות, ייתכן שיש סיבה בסיסית. סקר שנערך לאחרונה על ידי מכון וולקוק למחקר רפואי באוסטרליה, מצא כי 11.7% מהאנשים סובלים מננומה כרונית בשעות היום, ל -32% יש נדודי שינה או הפרעות שינה וכמעט 18% ישנים פחות מ -6.5 שעות בלילה. אם אתה מקבל בריא 7 עד 8 שעות שינה בכל לילה ועדיין עייף כל הזמן, הנה כמה סיבות שיכולות להסביר את העייפות שלך

תזונה לקויה

תזונה בריאה של פירות, ירקות, פחמימות מורכבות ובשר רזה יכולה לשפר את רמת האנרגיה שלך. דיאטות מסכנות הכוללות מזון מהיר, מזון מהיר, סוכרים מזוקקים וקמח לבן משאירים אותך עייף כי הגוף שלך פשוט לא מקבל את החומרים המזינים שהוא צריך. פחמימות מלאים של דגנים, כגון אורז חום ולחם מחיטה מלאה ופסטה, הן בחירה טובה יותר, משום שמזונות אלו ניתנים להמרה בקלות לאנרגיה בת קיימא. רמות נמוכות של ברזל גם יכול לתרום עייפות. בשר אדום וירקות עליים ירוקים מספקים את תאי הדם האדומים שלך עם חמצן וחומרים מזינים שהם צריכים.

התייבשות

לדברי Mayo Clinic, אתה צריך לשתות לפחות 8 8 oz. כוסות מים ביום. בגלל שמשקל הגוף של אדם ממוצע הוא 60% מים, רוב האנשים לא מקבלים את הסכום המומלץ. התייבשות היא התוצאה. כאשר אתה הופך מיובש, נפח הדם שלך נופל הלב שלך צריך לעבוד קשה יותר כדי לשאוב את אותו נפח, אשר יכול להוביל עייפות.

מִשׁקָל

עודף משקל מעמיד הרבה מאמץ על הלב שלך. על פי העיתון של אנדוקרינולוגיה קלינית ומטבוליזם, דגימה אקראית של 16,500 אנשים הראו כי ל -8.7% היו תנומות מוגזמות בשעות היום, ועייפות זו קשורה בצורה חזקה יותר להשמנת יתר. אלו עם אינדקס מסת הגוף מעל 32 (כל דבר מעל 25 נחשב עודף משקל), דיווחו פעמיים על שכיחות של עייפות במהלך היום.

אלכוהול וקפאין

יש אנשים שמשתמשים קפאין להתעורר בבוקר ואלכוהול כדי להירגע לישון בלילה. זה יכול ליצור מעגל קסמים של עייפות כמו הגוף שלך מתחיל לסמוך על חומרים אלה. גם אם אלכוהול עוזר לך להרגיש ישנוני, זה יכול לשבש את מחזור השינה שלך. אתה עדיין יכול לישון במשך 7 עד 8 שעות, אבל אם איכות השינה הוא שיבשו, אתה עדיין תתעורר עייף.

עייפות יכולה להיות תוצאה של מצב רפואי שניתן לטפל בו. לדברי ד”ר מנספילד במרכז השינה של מלבורן באפווסטר, אוסטרליה, שלוש הסיבות העיקריות לעייפות הן דיכאון, חסרים בברזל ומחלות בלוטת התריס. כל אלה יכולים להיות מטופלים עם התרופה הנכונה. בדיקת דם פשוטה יכולה לקבוע אם אתה אנמי ואם בלוטת התריס שלך מתפקד כראוי.

מצבים רפואיים