מה הם הגורמים לסחרחורת אצל נשים?

הֵרָיוֹן

סחרחורת היא תלונה נפוצה ותסמין אצל נשים המתמודדות עם מגוון מחלות. למרות שרבים הגורמים לסחרחורת הם קלים לניהול עם שינויים באורח החיים הקלה או תרופות, זה יכול להיות מצב רציני יותר כי טיפול מיידי תשומת לב מרופא. אם אתם סובלים סחרחורת בפעם הראשונה, זה מופיע פתאום בחומרה או מתמשך, אז כדאי להתייעץ עם הרופא מיד.

הַפסָקַת וֶסֶת

לדברי BabyCenter.com, זה די נפוץ לחוות סחרחורת במהלך ההריון, בעיקר בשל עלייה בנפח הדם וקצב הלב, וירידה בלחץ הדם. גורמים משולבים אלה יכולים לגרום לסחרחורת או לתרום לה כאשר אישה בהריון עומדת מהר מדי לאחר ישיבה או שכיבה, או לאחר מספר שעות ללא מזון או שתייה. גורמים אחרים לסחרחורת בזמן ההריון כוללים רמות נמוכות של ברזל בדם, הופכים יתר על המידה ושוכבים שטוח על הגב אשר יכול להגביל את זרימת הדם עקב המשקל הגודל והגודל של הרחם.

PMS

עם תחילת גיל המעבר, רמות האסטרוגן לטבול באופן דרמטי יכול לגרום סחרחורת עד רמות הורמון אלה הם אפילו מחוץ עם תרופות וטיפולים אחרים, על פי 34-Menopause-Symptoms.com. למרות סחרחורת במהלך גיל המעבר לעתים רחוקות מצביע על תנאים חמורים יותר כגון מחלת לב או חסימת זרימת הדם, סחרחורת יכול גם להיות מנוסים כתוצאה מבעיות אחרות במהלך גיל המעבר. גלי חום, חרדה, מיגרנות ובעיות באוזן הפנימית במהלך גיל המעבר יכולים לגרום לאישה לחוות סחרחורת גם כן.

סְחַרחוֹרֶת

בדומה לגיל המעבר, ה- PMS גורם לשינויים במאזן בין אסטרוגן ופרוגסטרון, כמו גם מספר חומרים כימיים המשפיעים על מערכת העצבים המרכזית. שינויים אלה עשויים לתרום או לגרום סחרחורת, על פי WomensHealthChannel.com.

בעיות במחזור

ורטיגו גורם לסחרחורת כללית בחולים, ויכול להיות תוצאה של ורטיגו מיקי פארוקסמיאלי (BPPV), בעיות באוזן הפנימית הידועה בשם תסמונת מנייר, ומיגרנות על פי האקדמיה האמריקאית לאוטולרינגולוגיה.

חסימת העורקים, מחלת לב, זרימת הדם החוסמת למוח ולחץ דם גבוה עלולים לגרום לסחרחורת אצל החולים. בעיות במערכת הדם יכולות גם להקטין את זרימת הדם לאוזן הפנימית, שהיא תורם אנטומי חשוב לסחרחורת.

הַדבָּקָה

רמות סוכר בדם

דלקות אוזניים פנימיות, בין אם בשל וירוסים או חיידקים, יכולות לשבש את התכונות האנטומיות שמאפשרות לנו לאזן ולתרום לתחושת סחרחורת או סחרחורת.

רמות נמוכות של סוכר בדם (היפוגליקמיה) וסוכרת יכולות לגרום לסחרור של סחרחורת. הימנעות ממושך בין הארוחות ואכילה בתדירות גבוהה יותר עשויה למנוע זאת.