מה הם הגורמים לכליה נפוחה?

גלומרולונפריטיס

מחלות כליה מאופיינות על ידי ירידה בתפקוד הכליות במשך שלושה חודשים או יותר ברציפות, מציין הקרן הלאומית לכליות. הכליות משמשות תפקיד חיוני בהסרת פסולת ונוזל עודף מהגוף באמצעות השתנה. גורמים שונים יכולים לעכב את התהליך הזה, גורם שימור נוזלים, רעלים לבנות ומחלות כרוניות בכליות שהופכות לסכנת חיים. סימפטום טיפוסי של הפרעות בכליות הוא דלקת או נפיחות. גורם טווח בין שתן reflux כדי coexisting תנאים רפואיים.

מחלת כליות פוליציסטית

על פי MayoClinic.com, glomerulonephritis הוא סוג של מחלת כליות גרימת דלקת כליות חריפה או כרונית. Glomeruli הם קונגלומציה של מסננים זעירים בכליה כי להתחבר tubules, אשר לאסוף נוזל מהגוף. יחד glomeruli ו tubules טופס נפרון, היחידה תפקודית הראשי בכליה. סינון הדם והחזרת דם לא רעיל למחזור הדם, כמו גם הכנת חלבונים הדרושים לתהליך הסינון הם תפקודי כליות משמעותיים. חיידקים וזיהומים ויראליים כמו גם מחלות חיסון יכול לעכב את glomeruli מ השלמת סינון והפרשה פסולת נדרש עבור הכליות לעבוד כמו שצריך. נזק ממקורות אלה גורם לדלקת בכליות וכשל כלייתי חריף או כרוני.

רפלוקס וסקורטרלי

הפרעה גנטית המכונה מחלת כליה פוליציסטית גורם ציסטות מרובות לגדול בכליות. ציסטות הורסות רקמות כליות נורמלי, המוביל הגדלת הכליות. המרכז הרפואי מילטון ס. הרשי מסביר כי מצב זה הוא מום מולד בכרומוזומים, אשר בסיכון של 50% להיות מועבר לצאצא בהווה אצל הורה אחד. מבוגרים עם גן כליה דומיננטי אחד דומיננטי חווים סימפטומים לאחר 30 שנים. הסימפטומים כוללים לחץ בבטן מכליות נפוחות, כאבי גב ועייפות.

הידרונפרוזיס ודלקת מפרקים אינטרסטיטיאלית

זרימה חריגה של שתן מן שלפוחית ​​השתן בחזרה tubules כליות, המכונה ureters, הוא מצב המכונה ריפלוקס vesicoureteral. הכליה הלאומית ומחלות אורולוגיות מידע Clearinghouse מציין כי מצב זה מאובחן בדרך כלל בילדות לאחר חווה דלקת בדרכי השתן. ריפלוקס vesicoureteral העיקרי מתרחשת כאשר הילד נולד, השסתום הסמוך השופכן לשלפוחית ​​השתן נפגעת, גורם השתן לגבות. הצורה המשנית של מצב זה מתרחשת כאשר החסימה נובעת מזיהום בשלפוחית ​​השתן הגורמת לנפיחות בכליות ובשלפוחית ​​השתן. בהתאם הפרט, מצב זה מטופל עם אנטיביוטיקה כדי לנהל זיהום או באמצעות הליך כירורגי כדי להאריך את הצינור לקוי.

Hydronephrosis הוא התנפחות או נפיחות של הכליות עקב חסימות בין השופכן לבין האגן הכליות. Merck מדריכים Online Online Library מציין כי מצב זה יכול לנבוע קריש דם או אבנים השופכן. דלקת מפרקים ניוונית היא דלקת של הכליות שעלולות להיות זמניות או כרוניות, בהתאם לסיבה. MedlinePlus מסביר כי דלקת מפרקים אינטרסטיטיאלית יכולה לנבוע מאלרגיה לסמים או משימוש בתרופות, כגון אצטמינופין, או להיות תופעת לוואי של שימוש באנטיביוטיקה.