מה הם הגורמים לבריחת צואה?

סקירה כללית

בריחת צואה, הידוע גם בשם בריחת שתן, הוא מצב שגורם חוסר יכולת לשלוט בתנועות המעי. זה יכול להוביל צואה דולף מתוך פי הטבעת באופן בלתי צפוי. מצב זה יכול לנוע בין דליפה קטנה של שרפרף בעת העברת גז לאובדן שלם של שליטה על המעיים שלך. המצב יכול להיות הגורם על ידי מספר גורמים שונים.

עצירות

אחת הסיבות הנפוצות ביותר של בריחת שתן, עצירות מתרחשת כאשר שרפרף הופך להיות קשה ומקבל את פי הטבעת. כאשר זה קורה, צואה מימית יכולה לדלוף סביב הצואה הקשה. כמו כן, עצירות עלולה לגרום להחלשת קירות פי הטבעת, מה שהופך את זה קשה יותר לשלוט בתנועות המעי. לבסוף, עצירות כרונית עלולה לגרום לעצבים של פי הטבעת להיענות פחות לנוכחות של צואה, מה שמאפשר לה לדלוף החוצה.

שִׁלשׁוּל

הרקטום נועד לסייע בשליטה על מעבר של שרפרף מוצק. כאשר אתם מושפעים משלשול, הצואה משתחררת ומים. שרירי פי הטבעת אינם מסוגלים לפצות על שינוי עקביות אשר יכול להוביל דליפה. כמו כן, כאשר יש לך שלשולים, פי הטבעת ממלא עם שרפרף מהר יותר. כאשר הוא ממלא ונגמר שטח, דליפה יכולה להתרחש.

שריר ונזק עצבי

סיבה נוספת של בריחת שתן יכולה להיות פגיעה בשרירים אנאליים או פי הטבעת. כאשר זה קורה, השרירים לא יכול להיות חזק מספיק כדי להחזיק את הצואה, גרימת דליפה. גורם מרכזי לנזק זה יכול להיות לידה, במיוחד אם משתמשים במלקחיים. לידה (יחד עם פגיעה בחוט השדרה ושבץ) יכול גם לגרום נזק עצבי נוסף פי הטבעת ופי הטבעת. העצבים אינם מסוגלים עוד לזהות את נוכחות הצואה בחלחולת, ודליפה יכולה להתרחש.

אובדן כושר

את פי הטבעת יהיה בדרך כלל למתוח כדי להתאים את נוכחותו של שרפרף. אם רקמת הצלקת קיימת או אם הקירות של פי הטבעת התקשחו מניתוח, ייתכן כי פי הטבעת לא יוכל למתוח ככל הצורך גורם לצואה לדלוף החוצה. כמו כן, מצב קיים כגון מחלת קרוהן או קוליטיס כיבית עשוי להגביל את יכולת המתיחה של פי הטבעת.

סרטן המעי הגס יכול לגרום לשליטה בצואה כאשר הסרטן מתחיל להיכנס לקירות רקטלים. זה יתחיל לפגוע בשרירים ובעצבים בחלחולת, מה שהופך אותו פחות רגיש לנוכחות של צואה.

מחלת הסרטן