מה גורם רמות hcg העלה?

סקירה כללית

גונדוטרופין כוריוני אנושי, או hCG, נחשב להורמון הריון. אם אתה לא בהריון, יהיו לך רמות נמוכות של ההורמון, אבל זה עולה באופן משמעותי במהלך ההריון. באופן ספציפי, זה עולה לאט לאחר ההתעברות – פסגות סביב 9 עד 12 שבועות – נופל קצת ואז מייצב עד ללדת. מספר גורמים יכולים לגרום רמת hCG שלך לעלות מעבר למצב הרגיל שלך.

עוברים מרובים

רמת hCG גבוהה מהרגיל עשויה לנבוע מקיומו של מספר עוברים כגון תאומים או שלישיות, על פי ארגון הריון האמריקאי. זה נכון אם מכפילים זהים או אחים. רמות hCG גבוהות אינן אינדיקטור אמין של עוברים מרובים, אולם, מכיוון שכל אישה וכל הריון משתנה.

חפר הידאטידימורי

שומה hydatidiform מתרחשת כאשר ביצית מופרית ומתחבר הרחם שלך, אבל ההריון אינו בר קיימא. במקום העובר הגדל בתוך השליה, גידול קטן של רקמה הדומה לחבורה של ענבים צורות. זה יכול לקרות כאשר ביצה שלך חסר חומר גנטי או מופרית על ידי יותר מזרע אחד. בעיות בתוך הרחם שלך תזונה מזין לקוי יכול גם לגרום שומה hydatidiform. במשך כמה שבועות או חודשים, ייתכן שיהיה רמות גבוהות של hCG ומאמינים שאתה בהריון עם עובר הולך וגדל רק כדי ללמוד שזה הריון טוחנת. לעיתים נדירות, שומה הידאטידיפורית קיימת במגע עם הרחם יחד עם עובר בריא וגדל, אומר MedlinePlus.

Choriocarcinoma

Choriocarcinoma הוא סוג של סרטן שעלולים להתפתח ברחם שלך. זה בדרך כלל מתרחשת לאחר השד hydatidiform, הפלה, הריון חוץ רחמי או גידול באזור איברי המין. מדי פעם הוא מתפתח לאחר הריון בריא. התסמינים כוללים דימום בנרתיק ורמת HCG מוגברת.

תרופות

תרופות המכילות hCG עשויות להעלות באופן זמני רמות hCG. תרופות אלו משמשות בדרך כלל טיפולי פוריות, אומר האגודה הריון האמריקאי.