מה גורם לקוצר נשימה ולשרירים עייפים?

סקירה כללית

קוצר נשימה ועייפות, או שרירים עייפים עשויים להיות סימפטומים של מצב בריאותי. אם התסמינים שלך נמשכים, לגרום לך דאגה או להפריע לפעילויות היומיום שלך, פנה לרופא להערכה רפואית. הבנת הגורמים השונים של סימפטומים אלה עשויה לעזור לך להבחין ולקבוע אם אחד משפיע על הרווחה שלך.

אי ספיקת לב

אי ספיקת לב, או CHF, מתרחשת כאשר הלב שלך לא לשאוב את הכמות הדרושה של דם בכל הגוף שלך לתפקוד בריא. עורקים צרים, לחץ דם גבוה ומחלת עורקים כליליים תורמים ל- CHF. הסימפטומים של CHF כרוניים כוללים קוצר נשימה בעת שכיבה או פעילות גופנית, חולשת שרירים ועייפות. תסמינים נוספים כוללים עלייה במשקל פתאומי עקב החזקת נוזלים, נפיחות בבטן, בחילות ודופק לא סדיר. אם אתה חווה CHF חריפה, קצף, ריר ריר עשוי ללוות קוצר נשימה שלך. ללא טיפול, CHF עשוי להיות סופני, התנאי דורש התערבות רפואית. שוחח עם הרופא שלך על שינויים באורח החיים ותרופות שעשויות לשפר את המצב שלך.

פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה משפיעה על 2% מהמבוגרים בארצות הברית, כך דווח ב- FamilyDoctor, משאב מקוון של האקדמיה האמריקנית לרופאי משפחה. תסמיני ההפרעה כוללים כאבי מפרקים, שרירים, רצועות וגידים, אשר כולם תורמים לתחושת עייפות ושרירים וחולשה. תסמינים נוספים כוללים כאבים בחזה, שרירים מכאיבים, פעימות לב לא סדירות וקוצר נשימה. בעוד שפיברומיאלגיה אינה מהווה סכנה מסכנת חיים או נזק לאיברים, היא עלולה לגרום לכאב מתמיד וכרוני, עייפות ואי נוחות. לדבר עם הרופא שלך על תרופות ושינויים באורח החיים עשוי לעזור לך ללמוד כיצד לנהל ולהקטין את הסימפטומים של המצב שלך. מתח ושינה לקויה עלולים להחמיר את הסימפטומים שלך, בעוד שתרגילים אירוביים בעלי השפעה נמוכה, כגון הליכה או רכיבה על אופניים נייחים, עשויים להקל על אי הנוחות והכאב.

הפרעת חרדה כללית

הפרעת חרדה כללית, או GAD, הסימפטומים כוללים דאגה מוגזמת, מצב מתמיד של חרדה או חווה דאגה לא מציאותית. עם GAD, אתה עלול להרגיש חרדה על המצב כאשר הדאגה אינה מוצדקת. לדוגמה, אדם עם GAD עלול להרגיש חרדה לגבי ביצוע ארוחת בוקר, להתקלח או לבצע פעילויות יומיות אחרות. הסימפטומים של GAD כוללים קוצר נשימה ושרירים מתוחים או מתוחים, אשר תורמים לעייפות השרירים ולאי-נוחות. תסמינים נוספים כוללים דפיקות לב, תחושות סחרחורת והזעה. צור קשר עם הרופא שלך אם החרדה שלך נמשכת, אתה עשוי להפיק תועלת טיפול, רפואה או שניהם.