מה גורם ללב מוגדל מעט?

חוסר באימון

Cardiomegaly הוא מונח רפואי המשמש לתיאור הלב מוגדל. בדרך כלל זוהה על ידי רנטגן, מצב זה נחשב סימפטום של מחלה הבסיסית, כגון מחלת העורקים הכליליים. במקרים מסוימים, עם זאת, זה עשוי להיות מצב זמני עקב הלחץ על הגוף שלך עקב הריון. הקליניקה של Mayo קובעת שלמרות שאינך יכול תמיד למנוע את התרחבות הלב המוגדל, ניתן לטפל בו בדרך כלל.

מומים מולדים בלב

מובילים אורח חיים בלתי פעיל, על פי ערוץ בריאותי טוב יותר, הוא גורם סיכון עיקרי לפיתוח לב מוגדל, שכן חוסר פעילות גופנית יכול לתרום למחלת לב כלילית וללחץ דם גבוה. בנוסף, חוסר פעילות גופנית יכול לתרום להשמנת יתר, סיבה נוספת של הלב מוגדל. יותר מדי שומן הגוף לא רק במקומות הלחץ על הגוף שלך, אבל יכול גם לגרום ללחץ הדם שלך לעלות. שניהם כוח הלב שלך לעבוד קשה יותר, וכתוצאה מכך הגדלה שלה.

מחלת לב שסתום

יש אנשים שנולדים עם מומים לב מולדים מסוימים, כגון חור בלב, מה שגורם ללב לעבוד קשה יותר. פגמים אלה משפיעים על זרימת הדם דרך הלב, מה שהופך אותו משאבה קשה יותר וכתוצאה מכך הגדלת הלב, על פי מאיו קליניק.

שרירי הלב נחלש

הלב מורכב מארבעה שסתומים, כל זאת במטרה לשמור על זרימת הדם בכיוון הנכון. אם אלה שסתומים להיפגע מכל סיבה שהיא, אם כי בשל פגמים, תרופות או זיהומים כגון קדחת שגרונית, הלב עשוי להגדיל כפי שהוא צריך לשאוב קשה לעבוד כראוי.

לחץ דם גבוה

איגוד הלב האמריקני קובע כי תנאים כגון התקף לב, קרדיומיופתיה ואי ספיקת לב מוגברת גורמים לכל שרירי הלב להתקשות ולהתעבות. עם הזמן זה התוצאות הן בהחלשת שרירי הלב שלך גם בלב מוגדל כפי שהוא עובד קשה יותר לשאוב דם ביעילות דרך הגוף.

לחץ דם גבוה גורם ללב לעבוד קשה יותר, וכתוצאה מכך הגדלת הלב שלך לאורך זמן אם לא מטופל. איגוד הלב האמריקני קובע כי אנשים רבים סובלים מלחץ דם גבוה במשך שנים, אפילו לא מבינים את זה. הסיבה לכך היא כי יש מעט או ללא סימפטומים. המכון הלאומי לבריאות הלב והדם קובע כי לחץ דם נורמלי הוא פחות מ 120/80, בעוד שלב 1 לחץ דם גבוה הוא 140/90. שלב 2, או לחץ דם חמור, הוא 160/100 ומעלה. אתה יכול לפקח על זה בעצמך עם חפת לחץ דם אלקטרוניים במיוחד עבור מטרות ניטור הביתה או יש לבדוק את זה באופן קבוע על ידי הרופא שלך.