מה גורם לכאב בכתף ​​שמאל?

סקירה כללית

אזור הגב והכתף השמאלי כולל מבנים רבים שיכולים לגרום לכאב, כולל מפרק הכתף, הצלעות, להב הכתפיים ושרירים שונים, גידים, מיתרים ועצבים. כאב בגב שמאל ובכתף אחורית יכול להיגרם על ידי פציעות, כולל נקעים משותפים זנים שרירים. כאב באזור זה עלול להיגרם גם על ידי מצבים רפואיים כגון דלקת פרקים או סרטן. ראה את הרופא שלך לאבחון מדויק אם אתה חווה כאב באזורים אלה.

זנים שרירים

זנים שרירים בדרך כלל לגרום לכאב בגב שמאל ובכתף. השרירים מתוחים כאשר הם נמתחים מעבר לגבולות הנורמליים, דבר הגורם לסיבי השרירים לקרוע מעט. פגיעה בשרירים יכולה להתרחש גם עם טראומה ישירה לגב ולכתף. שני סוגים של זנים עלולים לגרום לדלקת, אדמומיות, כאב או חבורות. נקודות טריגר – או קשרים – עשויים להתפתח בשרירים אלה, גם לתרום לכאב הזה. חום לחות, עיסוי, מתיחה עדינה ומנוחה זמנית יכול לעזור להפחית את הכאב הנגרם על ידי זנים שרירים.

זחלים משותפים

נקעים משותפים הם עוד סיבה שכיחה לכאב בגב ובכתף. המפרקים בגב שלך הנפוצים ביותר הם בין העצמות בעמוד השדרה שלך, ואת האזורים שבהם הצלעות שלך לצרף עמוד השדרה שלך. הכאב הנגרם על ידי נקעים של מפרקים אלה הוא בדרך כלל חדה ודקירה, ומחמיר כאשר אתה זז., מפרק הכתף שלך יכול גם להיות נקע, גרימת הכתף ואת כאבי גב עליון. כאב זה לעיתים קרובות עמוק או כואב במנוחה, חד עם התנועה של הזרוע. זה יכול גם להעיר אותך בלילה. זנים משותפים ניתן לעיתים קרובות להיות מטופלים עם לחות לחות, תרופות אנטי דלקתיות, מנוחה זמנית מתיחה עדינה.

דַלֶקֶת פּרָקִים

אוסטיאוארתריטיס, הנגרמת על ידי התמוטטות הריפוד בין העצמות במפרקים, עלולה לגרום לכאב בכתף ​​ובצד שמאל של הגב. כאב זה הוא לעתים קרובות חד עם תנועת הזרוע, ועלול לגרום לכאב בעת מנוחה או מנסה לישון. אוסטיאוארתריטיס עשויה להתפתח גם בגב העליון בין עצמות עמוד השדרה. מצב זה מתחיל בדרך כלל בהדרגה ומחריף עם הזמן. אף על פי שדלקת מפרקים ניוונית יכולה להשפיע על מספר מפרקים, היא משפיעה לעיתים קרובות על צד אחד של הגוף: דלקת מפרקים שגרונית – מצב שגורם לגוף שלך לתקוף בטעות רקמת מפרקים בריאה – יכולה לגרום גם לכאב בכתף ​​שמאל או בגב. שלא כמו osteoarthritis, מצב זה בדרך כלל משפיע על המפרקים מרובים של הגוף שלך באותו זמן. הכאב הנגרם על ידי שני סוגי דלקת פרקים עשוי לרדת עם מנוחה זמנית, תרופות נוגדות דלקת וחום לח. במקרים חמורים, ייתכן שיהיה צורך בניתוחים.

תנאים אחרים

סרטן ראשוני או גרורות יכול להשפיע על הגב ועל הכתף באזור וליצור כאב, אבל זה מוכיח נדיר מאוד. סרטן הריאות יכול להפנות כאב לגב השמאלי העליון, אך רק במקרים נדירים. במקרים מסוימים, התקף לב עלול לגרום לכאב בגב שמאל ובכתף באזור. חפשו טיפול רפואי מיידי אם אתם סובלים מכאב זה או מכאב בחזה או מכאבים, כאבים בזרוע או בלסת, קוצר נשימה, בחילה או הקאות או עייפות פתאומית.