מהן הסיבות מדוע השקדים עשויים להיות נפוחים?

מחלת ריפלוקס גסטרו-וזאופאגל

שדיים, חלק של מערכת הלימפה בגוף האדם, לסייע עם התגובה החיסונית. נמצאו בחלק האחורי של הגרון, בלוטות אלה עשויים להגדיל, המוביל נחירה לישון apnea, חוזרים כאב גרון, ריח רע מהפה וקושי בבליעה. קיימות אפשרויות טיפול, החל הסרת שקדים כדי למנוע irritants כדי אנטיביוטיקה. נפיחות שקדים יכולה להיגרם על ידי מספר מצבים רפואיים, כולל מחלת ריפלוקס גסטרו-ווסגאגל, עישון ודלקת שקדים.

לעשן

מחקר שהוצג באקדמיה האמריקנית לאוטולירינגולוגיה, 2007, נמצא כי קיים קשר בין מחלת ריפלוקס גסטרו-וופגאלית, המוכרת גם כ- GERD, ושקדים מוגדלים. לדברי MayoClinic.com, GERD מתרחשת כאשר חומצת הקיבה ואת זרימת מרה מן הבטן בחזרה אל הוושט, אשר מגרה את בטנה של הוושט. GERD הוא מצב כרוני, אך תסמינים, כולל שקדים נפוחים, ניתנים לשליטה באמצעות שינויים באורח החיים, תרופות ללא מרשם ותרופות מרשם, דיקור, טיפולים צמחיים ומרגיעים וניתוח.

דַלֶקֶת שְׁקֵדִים

תגובה לאלרגנים ולגירויים, כולל עשן סיגריות, עלולה לגרום להתנפחות השקדים. לדברי רופאים במרכז האוזן, האף והגרון של דרום דנבר, Littleton & Highlands Ranch בקולורדו, עישון נשאר הגורם העיקרי של סרטן השד, קשורה גם עם שקדים נפוחים. ניתן לבצע ניתוח שקדים והקרנות לגידולים קטנים יותר, ניתוחי צוואר והסתרת עצם הלסת יחד עם קרינה עשויים להיות נחוצים עבור שקדים גדולים יותר.

Tonsillitis, זיהום של השקדים, בדרך כלל מתרחשת כתוצאה של זיהומים ויראליים חיידקיים, על פי MayoClinic.com. הסיבה הנפוצה ביותר היא Streptococcus pyogenes, החיידקים האחראים לגרון דלקת. מלבד שקדים אדומים, נפוחים, הסימפטומים של דלקת שקדים כוללים כאב גרון, טלאים לבנים או צהובים גלויים על השקדים, בליעה כואבת, בלוטות לימפה מוגדלת בצוואר, צוואר נוקשה, ריח רע מהפה וכאב ראש. רופאים רושמים אנטיביוטיקה כדי לנקות את הזיהום, אך חוזרים שקדים כרונית עשויה לדרוש ניתוח כדי להסיר את השקדים לצמיתות.