מהם טווחי גלוקוז קריטיים?

סקירה כללית

חולים עם סוכרת מנסים לשמור על רמות הגלוקוז שלהם בטווח הנורמלי כדי למנוע נזק לאיברים פנימיים ועצבים, ולשמור על ראייתם. הם עובדים עם רופאים, כמו גם אחיות מומחה ודיאטנים כדי להשיג זאת. בחולים עם חולי סוכרת מסוג II, ייתכן שהיו סימפטומים של גלוקוז בדם גבוה שהוביל אותם לחפש טיפול, אבל לעתים קרובות סוג זה של סוכרת מאובחן על ידי בדיקות דם שגרתיות. עם טיפול הולם, רמות הגלוקוז בדם לא יכול להגיע לרמה קריטית. סוג אני סוכרת, מטופלים באינסולין, הוא בדרך כלל הרבה יותר קשה לשלוט, במיוחד בגיל ההתבגרות. סוג אני חולי סוכרת הם הרבה יותר סביר שיש רמת גלוקוז קריטי בשלב כלשהו בחייהם.

נמוך קריטי

הנקרא היפוגליקמיה, מחסור זה של גלוקוז בדם נחשב קריטי, או מתחת, 40 מיליגרם של גלוקוז לכל deciliter של דם, או 40 mg / dL. עם זאת, נתון זה חייב להיות מותאם בנפרד, כמו הרמה המדויקת שבה אדם מפתחת סימפטומים משתנה. אינסולין ותרופות אחרות לסוכרת יכולות לגרום להיפוגליקמיה בתנאים מסוימים. לדוגמה, דילוג על ארוחה, אבל לוקח את המינון הרגיל של אינסולין יכול לגרום היפוגליקמיה. סוכרת מסוג II, טעויות בתרופות ואינטראקציות בין תרופתיות יכולות לגרום להיפוגליקמיה. הוא הציע כי חולי סוכרת לא לנהוג עם רמה מתחת 70. על פי “הבנת פתופיזיולוגיה,” הסימפטומים הראשונים של כאב ראש, חולשה, חיוורון, רעב עז, רעד ועצבנות יכולה להתרחש עם רמות של 45 עד 60 mg / dL. זה חייב להיות מטופל עם החלפת מיידית של גלוקוז. היפוגליקמיה חמורה עלולה להוביל להתקפים, תרדמת ואפילו מוות.

באמצע

רמות גלוקוז בדם שאינן בטווח הקריטי אינן בהכרח בריאות. האגודה האמריקאית לסוכרת קבעה רמות גלוקוז אידיאליות: בחולים ללא חולי סוכרת, טווח הצום הוא 70 עד 99 mg / dL, ו- 70 עד 140 mg / dL. עבור חולי סוכרת, רמות היעד הם 70-130 מ”ג / dL לפני הארוחות ופחות מ 180 מ”ג / ד”ל אחד עד שעתיים לאחר האכילה. שמירה על רמת הגלוקוז בדם בטווח זה היא ההגנה הטובה ביותר מפני הסיבוכים של סוכרת.

גבוהה קריטי

היפרגליקמיה היא עודף של גלוקוז בדם. זה מה גורם לסימפטומים של סוכרת. רמת הקריטי היא 450 מ”ג / ד”ל ומעלה. כמו גלוקוז בדם עולה מעל הממוצע, הסימפטומים הקלאסיים של צמא מוגבר השתנה תכופה להתרחש. ראייה מטושטשת ועייפות הם גם תסמינים שכיחים של גלוקוז בדם גבוה. אם הגלוקוז ממשיך לעלות, גלוקוז מופיע בשתן. כאשר רמות קריטיות הם הגיעו, סוכרת הופך מיובש ומתחיל metabolize שומן בגוף במקום גלוקוז, אשר נקרא ketoacidosis סוכרתית. ריח אצטון בנשימה עלול להתעורר. בשלב זה, hyperglycemia חייב להיות מטופלים עם אינסולין ותומך אמצעים כדי למנוע תרדמת ומוות אפשרי.