מהם הסכנות של סידן aspartate נטול מים?

סקירה כללית

סידן אספרטית נטול מים הוא תרכובת סידן אורגנית המבוססת על חומצה L-aspartic והיא צורה של תוספת סידן. יש כמה ראיות כי סידן אספרטית נטול מים יש שיעור קליטה גבוה בהרבה מאשר תוספי סידן אחרים – 92 אחוזים. עם זאת, ייתכן שתיתקל תופעות לוואי של לקיחת כמות גדולה מדי של סידן.

אבנים בכליות

כמות גדולה מדי של סידן בגוף יכולה להוביל לאבנים בכליות. Hypercalciuria, כמות גדולה מדי של סידן בשתן, קשורה ל -90% ממקרי האבן בכליות. MayoClinic.com מסביר כי סידן במזון שאתם אוכלים אינו תורם אבנים בכליות, אבל תוספי סידן עשוי. נטילת סידן aspartate נטול מים עם הארוחות עשוי לעזור להפחית את הסיכון שלך.

אינטראקציה עם תרופות

השלמה עם סידן aspartate נטול מים עלול להפריע over-the-counter ו מרשם סמים התרופה. סידן מתערב עם ספיגת ברזל ומוריד את האפקטיביות של טטרציקלין. שוחח עם הרוקח שלך או התייעץ עם הרופא שלך בנוגע לאינטראקציות בין תרופתיות.

בעיות בקיבה

כאבי בטן, אובדן תיאבון, בחילה והקאות עלולים להיות תופעות לוואי של סידן יותר מדי אספרטיט נטול מים. בגלל סידן הוא יותר ביו זמין בסידן aspartate נטול מים מאשר צורות אחרות של תוספת, חשוב לא לקחת יותר מ 500 מ”ג בכל פעם.

עצירות

סידן אספרטית נטול מים עשוי להיות בעל השפעה מחייב יכול לגרום גם גזים. עצירות סידן aspartate נטול מים לבד הוא לעתים קרובות מתון, אבל תרופות אחרות או תוספי עלול להחריף את הכריכה.