מהם הסכנות של זיהום סינוס?

Osteomyelitis

לדברי אוניברסיטת מרילנד, רוב הסינוסים זיהומים נגרמות על ידי חיידקים, אשר מטופלים בקלות עם אנטיביוטיקה שנקבעו. במקרים נדירים, סינוס זיהום עלול לגרום לסיבוכים מסוכנים אם לא מטופלים כראוי. סינוס זיהום גורם לחלל סינוס להתנפח ולהפוך דלקתי, מה שמוביל גודש קשה וקשיי נשימה כתוצאה של הצטננות או אלרגיות. אנשים הסובלים מסינוסיטיס כרונית (זיהום סינוסי שנמשך יותר משמונה שבועות) נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח סיבוכים מסוכנים, על פי מאיו קליניק. כמה סכנות של זיהום סינוסים הם osteomyelitis, זיהום שקע העין דלקת קרום המוח.

עין Socket זיהום

Osteomyelitis הוא זיהום עצם בדרך כלל נגרמת על ידי חיידקים או פטריות. גברים צעירים נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לפתח osteomyelitis כתוצאה של סינוס זיהום. במקרים נדירים, הזיהום בחלל הסינוס עשוי להשפיע על העצמות המקיפות את הסינוסים, כגון עצם הלחי ועצם המצח. תסמינים שכיחים עבור osteomyelitis עלול ללכת מעיניהם כי הם דומים לסימפטומים סינוסיטיס, הכוללים חום, כאבי ראש כואבים ונפיחות במצח. Mayo Clinic עצות לראות רופא אם יש לך סינוס זיהום יחד עם כאב חמור, נפיחות או חום מעל 100.5 מעלות כדי למנוע סיבוכים רציניים.

דַלֶקֶת קְרוֹם הַמוֹחַ

כמעט כל זיהומים בסינוסים ישפיעו על העיניים עם כאבים קלים, רגישות ופעימות עקב לחץ מאחורי העין. במקרים נדירים, זיהום סינוס עשוי להתפשט לשקע העין, המכונה גם זיהום אורביטל. זיהום אורביטלי הוא מצב קשה, אשר אם מטופל יכול לגרום נזק קבוע. זיהום אורביטל יכול לגרום לאובדן הראייה, איבוד שליטה על מנת להזיז את העין ואת העיוורון. ראה רופא בסימן הראשון של כאב קיצוני בעין או הפרשות ריר המגורש דרך העיניים.

המצב המסוכן ביותר שיכול לגרום לדלקת סינוסים הוא דלקת קרום המוח, זיהום סביב המוח שגורם לנפיחות ולחצים על המוח ועל חוט השדרה. דלקת קרום המוח היא מצב רציני שיכול לגרום למוות. דלקת קרום המוח נגיפי מטופל עם תרופות ואתה תראה שיפור בתוך כמה ימים. דלקת קרום המוח בקטריאלי הוא חמור יותר עשוי לבוא פתאום קשה יותר לטפל. אם אתם חווים את הסימפטומים הבאים עם זיהום בסינוסים, התקשרו למספר 9-1-1 או פנו לטיפול רפואי באופן מיידי: שינויים באישיות, סיבוכים חזותיים, בלבול, התקפים, תרדמת, שינוי בתודעה או כאבי ראש חמורים.