מהם הסימפטומים של הכליות המוגדלות?

כְּאֵב

ישנן מספר סיבות לכליות מוגדלות, ממחלת כליה פוליציסטית לזיהומים, אלכוהוליזם וסרטן. המומחים מדווחים כי חולים לעיתים קרובות ללכת במשך שנים מבלי לשים לב יש להם כליות מוגדלות. כליות בגודל תקין אינן יכולות להיות מורגשות בבדיקה גופנית, כך מדווחים חוקרים במרק. הכליות מוגדל ניתן לגלות כאשר הרופאים לטפל בסימפטומים או כחלק מבדיקת הערמונית או האגן.

נְפִיחוּת

צריבה או כאב במהלך ההשתנה יכולה להיות סימן לדלקת בדרכי השתן העלולה לגרום לכליות מוגדלות. הכאב עשוי להיות מקומי ליד האגן, מעל שלפוחית ​​השתן או ליד החלק התחתון של הבטן. גברים עם זיהום לעתים קרובות מרגיש כאב בסוף השופכה, בעוד נשים לעתים קרובות לחוות כאב ליד פתיחת הנרתיק. הכאב מרגיש בצד של הבטן התחתונה קשורה לעיתים קרובות עם נפיחות במהירות הכליות. הכאב עשוי גם להופיע בגב התחתון או להקרין מתוך הבטן כאשר הכליה מוגדלת. כאשר הכיסוי החיצוני של הכליה מתנפח, זה יכול לגרום לכאב חמור להוביל בחילות והקאות. אבן כליה יכולה גם לגרום לכאב חמור בגב התחתון. כאשר אבן נכנסת לדרכי השתן, היא עלולה לגרום לכליה להתרחב וליצור כאב שמגיע בגלים הנמשכים בין 20 ל -30 דקות.

שינויים בשתן

נפיחות הוא הבחין לפעמים כאשר המטופל חווה עלייה במשקל מהיר כי לא ניתן לייחס סיבות אחרות. כמו הכליות להיכשל ולהיות מוגדל, נוזלים לא יכול להיות מעובד כראוי ולהתחיל לצבור בקרסוליים, בבטן, בגב התחתון ובפנים. לדברי הרופאים במרק, אי ספיקת כליות נובעת כתוצאה מהדלפות הנוזלים לרקמות הגוף, כמו גם אי ספיקת לב יכולה לגרום לנפיחות של הכליות, שכן שאיבת הלב החלשה מסמנת את הכליה לשמור על מלח ונוזלים. מחלת כבד מתקדם גם יוצר כבד נפוח כמו האורגן מחזיקה מלח ונוזלים. מחלת כליות ניתן לשלול אם הנפיחות היא מקומית רק לאזור אחד, כמו כל הגוף מושפע החזקת נוזלים בכליות

שינויים בדפוסי ההשתנה עלולים להורות לרופא לבדוק את הכליות לבדיקה נוספת ולחפש צמיחה. כאשר הכליות לא יכול להתמודד עם כמויות מוגברות של צריכת נוזלים או החזקת נוזלים הנגרמת על ידי קפאין ואלכוהול, הם יכולים להיות מוגדל החולה או משתין לעתים קרובות יותר מהרגיל או מרגיש צורך להשתין בתדירות גבוהה יותר. צורות שונות של סוכרת לגרום השתנה תכופה ופגיעה בכליות. למרות הצורך להשתין לעתים קרובות במהלך הלילה אינו נדיר אצל אנשים מבוגרים, זה בדרך כלל מסמן את השלבים המוקדמים של הפרעת כליות. כליות מוגדלות הן תופעת לוואי של נוקטוריה, הצורך להשתין לעיתים קרובות במהלך הלילה. דם בשתן הוא סימפטום נוסף המנחה רופאים לבדוק את החולה עבור הכליות מוגדל.