מהם היתרונות של סטרואידים לספורטאים?

סקירה כללית

שערוריות הקשורות לשימוש בסטרואידים על ידי ספורט נתונים תכופות – ספורטאים מוכנים מוכן לסכן את בריאותם, תעסוקה, וחופש כדי לזכות “יתרון” על התחרות. סיכון זה אינו מפתיע בהתחשב בתגמולים הפיננסיים הגדולים המעורבים לעתים קרובות. השימוש בתרופות משפר ביצועים הוא בדרך כלל סמוי, ולכן מחקר היטב המציג את ההשפעות של סטרואידים אנבוליים על ספורטאים הוא נדיר. עם זאת, טיפול טסטוסטרון מגביר את כוח השרירים, גודל הגוף ושיעור הריפוי. אולם הטבות אלה קשורות לסיכונים ארוכי טווח וארוכים טווח.

כוח שרירים מוגבר

זה ידוע, הן מבחינה מדעית והן מבחינה אנקדוטית, כי השימוש בסטרואידים מגביר את כוח השרירים. מחקר שנערך לאחרונה על ידי רוג ‘רסטון ועמיתיו (2007) ממחיש היטב את ההשפעה של תרופות לשיפור הביצועים. מחברים אלה הראו כי טסטוסטרון enanthate, הנפוץ ביותר (והתעללו) צורה של טסטוסטרון, הגדילה את כוח העיתונות הספסל ואת ביצועי רכיבה על נושאים בריאים יחסית פלצבו. מחקרים קודמים הראו כי השפעות אלו הושגו בדרך כלל תוך 6 עד 12 שבועות של טיפול, אך החוקרים הראו השפעות משמעותיות תוך 3 שבועות. תוצאות מפתיעות אלה מראות כי שימוש בסטרואידים יכול להגדיל במהירות את כוח השריר.

הגדלת גודל הגוף

המחקר של רוג’רסטון ושותפיו הראה גם כי שימוש בסטרואידים גדל בגודל הגוף. למעשה, כמות גדולה של מחקר תומך בממצא זה. ניסוי שבוצע היטב על ידי Giorgi ועמיתים לעבודה (2009) מאפיין מחקרים כאלה. החוקרים האחרונים בדקו את ההשפעות של טסטוסטרון enanthate מאמנים משקל בריא. טסטוסטרון הגדיל באופן משמעותי את משקל הגוף, ההיקף bicep והיקף quadricep. מחקר זה חשף גם עלייה ב “מתיחות” הבטן. ממצא זה הוא יוצא דופן, עם זאת, כמו רוב המחקרים אינם מצביעים על הפחתת שומן של שימוש בסטרואידים (Hartgens ו Kuipers, 2004).

שיעור ריפוי מוגבר

השפעה נוספת מתועדת של סטרואידים היא ההשפעה החיובית שלהם על שיעור הריפוי. שערוריות הסטרואידים האחרונות של ספורטאים מקצועיים כגון בארי בונדס, מארק מקגווייר ורוג’ר קלמנס הכילו הפניות חוזרות ונשנות לשימוש בתרופות משפר ביצועים לשיפור ההתאוששות. למרבה הצער, מחקרים מעטים בודקים את ההשפעות הללו על אנשים בריאים זמינים. יש, עם זאת, אוסף נחמד של נתונים סטרואידים נושאים “טראומה”, כולל אנשים שחוו כוויות ופציעות. מחקר שנערך לאחרונה על ידי מילר ו Btaiche (2009), למשל, הראה כי oxandrolone (נגזרת סינתטית של טסטוסטרון) שיפרה מסת גוף רזה, כוח שריר מוגבר, ומשקל הגוף המשוקם בחולים עם פגיעות תרמיות חמורות.

סטרואידים להגדיל את הסיכון

זה חסר אחריות לתאר את היתרונות של סטרואידים מבלי להזכיר את הסיכונים הכרוכים בשימוש שלהם. Hartgens and Kuipers (2004) מציגים הן את ההשפעות החיוביות והן את ההשפעות השליליות של תרופות משפיעות-ביצועים, בסקירתם המעולה על הספרות הסטרואידית. מחברים אלה ציינו כי השימוש בטסטוסטרון מגביר ליבידו לא רצויות ותוקפנות כמו גם אקנה מעוות ושיער. תרופות לשיפור הביצועים משנות גם את הסביבה ההורמונית הפנימית במהלך (ובמשך חודשים ארוכים) השימוש בהן. רוב הנוגעים בדבר, עם זאת, הוא תופעות לוואי שליליות של סטרואידים אנבוליים. טסטוסטרון אקסוגני מגביר את לחץ הדם ומקטין את רמת הכולסטרול “הטוב”. בנוסף, סטרואידים לשנות את מבנה הלב ואת הפונקציה.