מהם היתרונות של הדברה ביולוגית?

סקירה כללית

הדברה ביולוגית שולטת להשתמש אויבים טבעיים של מזיקים להרוג או להפחית את השפעתם. בקרות ביולוגיות מחייבות החדרת מין טורף או טפיל כדי להרוג את הדברה. בני אדם מציגים את הבקרות הביולוגיות באזורים שבהם הדברה היא בעיה, אם כי בקרות אלו מתקיימות בדרך כלל באזורים אחרים. למרות בקרות ביולוגיות לא יכול לחלוטין לחסל את הדברה, באמצעות פקדים ביולוגיים להציע יתרונות על פני שיטות בקרה אחרות כגון חומרי הדברה.

סְבִיבָתִי

הדברה ביולוגית לא יוצרת ריצה כימית של נתיבי מים או זיהום קרקע. אנשים המשתמשים בבקרות ביולוגיות לא צריכים לדאוג לגבי ההשפעות הבריאותיות של חיפושיות חיפושיות, כנפיים תחרה ושאר סוכני בקרה ביולוגית, לעומת הסיכונים הבריאותיים של עבודה עם חומרי הדברה. חקלאים אורגניים יכולים להשתמש בבקרות ביולוגיות ללא חשש לאבד את האישור האורגני שלהם.

ממוקד

הדברה ביולוגית מטרות טווח צר של מזיקים, לפעמים אפילו מין אחד. אחרים, חרקים מועילים, ציפורים, זוחלים ובעלי חיים המתגוררים באזור נותרו ללא פגע. חומרי הדברה עלולים להרוג כל דבר בדרכם, ולהשפיע על מינים מחוץ למזיקים הממוקדים, כמו שקרה כאשר DDT היה הורג יתושים ומזיקים אחרים איימו לחסל ציפורים כמו הבז של פרגרין.

עֲלוּת

דייויד קאזמר ומייקל ברואר מאוניברסיטת מונטנה סטייט מדווחים שמקבצי הדברה ביולוגיים מייצרים עד 32 דולר לכל אחד מהשקעות של 1 דולר, בעוד שהשליטה הכימית הממוצעת עומדת על 2.50 דולר בלבד עבור כל דולר שהושקע.

בר קיימא

מינים מוצלחים של שליטה ביולוגית ישמרו על אוכלוסיות יציבות במשך דורות ללא צורך בהשקעה נוספת של בני אדם. בקרות כימיות, עם זאת, יש ליישם בכל עונה, לפעמים מספר פעמים בשנה. זה מוסיף הן את העלויות הסביבתיות והמוניאליות של באמצעות הדברה כימית.