מהם היתרונות של גרגרי ליצין סויה?

סקירה כללית

המופק על ידי הכבד מרכיב חשוב של השכבה רירית במעיים גדולים, לציטין מורכב משלושה סוגים של מולקולות מסיסות בשומן הנקראות פוספוליפידים. מולקולות אלה הן אבני הבניין העיקריות עבור קרום התא, יחד עם כולסטרול וטריגליצרידים, לעזור להקל על התקשורת התא לשמור התאים דבק אחד לשני. סויה עשירים בלציטין ומשמשים בגרגרי ליצין סויה, תרכובת טבעית המכילה את כל האלמנטים הנמצאים באופן טבעי בקרום התא.

כָּבֵד

Liverdoctor.com אומר כי מחקרים בבעלי חיים נשלט הראו lecithin להיות מועיל במניעת שחמת המושרה אלכוהול. שחמת מתרחשת כאשר דלקת כרונית של תאי כבד גורמת הצטברות נרחב של רקמת צלקת, או קולגן. גרגירי לציטין להעלות את רמות כולין בכבד, אשר מגביר אנזים יעיל לשבור קולגן. בגלל היכולת של lycithin emulsify ולשבור שומן, זה עשוי גם למנוע מחלות כבד שומני, מצב הנובע הצטברות של שומן הפקדות בתאי הכבד.

מערכת הלב וכלי הדם

החומרים בגרגרי ליצין סויה חיוניים לתפקוד העצבים והשרירים, כולל הלב, והם כלולים בתוך נדן המכסה כל תא עצב ושריר בגוף. לציטין הוא סוכן emulsifying כי שובר את הכולסטרול ושומנים אחרים, להקל על הסרתם מהגוף. זה מונע הצטברות של עורק הקירות, לטובת בריאות הלב וכלי הדם ומסייע במניעת טרשת עורקים. מחקר שנערך בשנת 2009, שפורסם בעיתון “כולסטרול”, הראה כי ניהול יומי של סויה לציטין מפחיתה באופן משמעותי את רמות הכולסטרול הכללי ואת הפרשת חומצת השומן הממריצה עם רמות גבוהות של כולסטרול בהשוואה לתזונה ללא לציטין.

מוֹחַ

כאשר אתם צורכים licithin או סויה lechithin גרגרי, הוא נשבר למטה לתוך כולין מזין לפני הכניסה קרום התא. כולין משמש לייצור אצטילכולין, כימיקל עצבי חיוני לתפקוד תקין של המוח. תוצאות של מחקרים על היעילות של לציטין כסיוע בהפרעות הקשורות למוח האנושי וטיפול באלצהיימר, הפרעה דו קוטבית ודמנציה לא היו חד משמעיות. עם זאת, מחקר שנערך בשנת 2007, שפורסם על ידי “CNS Drug Review”, השתמש בנגזרת של לציטין כדי לבחון את היתרונות של כאבים והטיפול באלצהיימר וסיכם את המתחם כמועמד פוטנציאלי לשימוש כרוני לטיפול במחלת אלצהיימר.

כיס המרה

אבני מרה בצורת כיס המרה שלך שבו מרה מאוחסן ושוחרר לתוך המעי שלך כדי לסייע בעיכול. יותר מדי כולסטרול יכול להתגבש לתוך אבנים. לציטין הוא מרכיב עיקרי של מרה ומסייע לשבור את השומן על ידי כך שהוא מאפשר לערבב עם מים, תוך הבטחת חיסולו המהיר מהגוף. על פי אתר האינטרנט Health Life, הסיכון המוגבר לאבני מרה קשור לגיל, משקל, דיאטה ושינויים הורמונליים. כמו 20 אחוזים של אנשים מעל 65 לפתח אבני מרה אבל רק כ 4% חווים תסמינים אשר יכולים לכלול כאב בבטן הימנית העליונה או הגב נמשך כמה שעות, בחילה והקאות.