מהם היתרונות של בלט לילדים?

סקירה כללית

אם הילד שלך הביע עניין בריקוד, משתוקק לנעלי הסאטן והטורדו הוורוד שלה, שקול לרשום אותה בקורס בלט מתחיל. בלט מקדם כוח פיזי וזריזות, יכול להגביר את הריכוז, מפתחת הבנה של מוסיקה וקצב ומייצרת אהבה לתנועה. אם הילד שלך הוא 4 או 14, היא יכולה ליהנות הוראה בגיל המתאים בלט.

יתרונות פיזיים

כמו כל צורות הריקוד, הבלט הוא אינטנסיבי פיזית. אתר האינטרנט של קולורדו הספר של דאנס מציין כי בלט משפר את כוח השרירים, גמישות טווח התנועה. אימון בלט גם מגביר את הקואורדינציה ואת האיזון תוך תיקון יישור עניים, על פי האקדמיה למחול של ג’ופרי בשיקגו. שילובים הכרוכים בקפיצה וקפיצה בקצב הלב, אשר יכולים לשפר את הסיבולת, כושר גופני ובריאות הלב וכלי הדם הכוללת. כמו צורות אחרות של ריקוד, בלט יכול לשפר את המודעות הגוף ואת השליטה העצמית הפיזית.

יתרונות רגשיים

בנוסף היתרונות הגופניים שלה, בלט יכול גם לעזור לשפר את הבריאות הנפשית והרגשית של הילדים. אתר התיאטרון של הבלט ברייטון קובע כי אימון בבלט הקלאסי מעניק תחושה של גאווה והישג, אשר יכול להגביר את ההערכה העצמית. כמו ילדים לשפר ולשלוט שילובים תנועה מאתגר יותר, הם מרגישים יותר בטוחים בעצמם, אשר יכול לשאת אל תחומים אחרים של חייהם. אימון ריקוד יכול גם להיות דרך מצוינת להירגע ולהשתמש אנרגיה עודפת אחרי שעות הלימודים.

יתרונות חברתיים

שיעורי בלט מספקים שקע חברתי לילדים. שיעורי השתתפות קבועים יכולים לעזור לילדים צעירים לפתח את כישוריהם החברתיים. ארגון הריקודים הארצי טוען כי בלט וצורות ריקוד אחרות מסייעות בטיפוח עבודת צוות, תקשורת, אמון ושיתוף פעולה. בלט יכול גם לעזור לילדים ליצור חברויות חדשות, להתגבר על ביישנות או מביך במצבים חברתיים ולהפחית את החששות הקשורים להיות בקבוצה ולהופיע מול קהל.

הטבות חינוכיות

בלט מציעה גם הטבות חינוכיות או קוגניטיביות מסוימות. אימון בלט חושף את התלמידים לשילוב של תנועה, מוסיקה וביצועים. הארגון הארצי לחינוך לריקודים קובע כי באמצעות חשיפה זו, ילדים מגבירים את המודעות הסנסורית שלהם, הכרה – הכוללת תשומת לב, זיכרון ולמידה – ותודעה כוללת. אלה הם מיומנויות לטובת ילדים בכל תחומי החיים. לילדים שרוצים לחקור צורות אחרות של ריקוד – כגון ג’אז, היפ-הופ או בלט-בלט מציעים בסיס מוצק ומשמש נקודת התחלה מצוינת.