מהם היתרונות הבריאותיים של תה ג’יאוגולן?

סקירה כללית

Jiaogulan הוא מטפס גפן יליד סין, יפן וקוריאה. כחבר במשפחת הצמחים Cucurbitaceae, זה קשור אבטיח, מלפפון, דלעת ומלונים ודלועים אחרים. ישנם מספר יתרונות בריאותיים המיוחסים שתיית תה jiaogulan, ללא רעילות מתועדת או אינטראקציות סמים. עם זאת, יש כמה תופעות לוואי אפשריות הקשורות עשב זה, כולל בחילות. בנוסף, הבטיחות של צמח זה במהלך ההריון הנקה לא הוקמה.

יתרונות אדפטוגניים

צמח זה יש היסטוריה ארוכה של שימוש ברפואה הסינית המסורתית. למעשה, זה ידוע מקומית כמו “עשב של אלמוות” ו “ג ‘ינסנג הדרומי”. כינויים אלה נובעים כנראה ממחוז גוויג’ ואו, שבו אנשים ידועים לחיות חיים ארוכים מאוד כתוצאה של שתיית jiaogulan תה מדי יום. על אף שתה של ג’יאוגולן נצרך כמחדש “צ’י” בדרום סין מאז המאה ה -15, הוא “התגלה” על ידי המערב רק לאחרונה, ועשבי מרפא מודרניים מסווגים את ג’יאוגולן כאלפטוגן, מונח המשמש לתיאור צמח מסייע לגוף להתנגד את ההשפעות של מתח. Adaptogen עשבי תיבול גם לקדם הומיאוסטזיס, מה שאומר שזה עוזר לגוף כדי להשיג מצב של איזון על ידי ויסות תהליכים פנימיים מרובים. באופן ספציפי, צמחי מרפא אדפטוגניים כמו jiaogulan כתובת הן פלט מוגזם וחסר במערכות הגוף מסוימים, בעיקר את המערכת החיסונית ואת המערכת האנדוקרינית.

תכונות נוגדות חמצון

Jiaogulan מכיל חומרים כימיים הנקראים קולקטיבית gypenosides. על פי נתוני מידע התרופות שסופקו על ידי Drugs.com, gypenosides jiaogulan לשפר את הפונקציה של phagocytes, תאי דם לבנים מיוחדים טעון במשימה של digesting מוצרי פסולת הסלולר פתוגנים פולשים. תרכובות אלה מדגימות השפעות הגנה דומות באנדוטליום, שכבת התאים שמכילה את כלי הדם.חוקרי בית החולים טנגדו בסין חושבים שג’יאוגולן gypenosides עשוי להציע הגנה מסוימת מהלחץ החמצוני במוח המוביל למחלת פרקינסון. בגיליון מאי-יוני 2010 של כתב העת של המחקר הרפואי הבינלאומי, המדענים דיווחו כי הכנסת gypenosides למוח של עכבר הנגרמת באופן כימי כדי לחקות את הסימפטומים של המחלה הביאה לעלייה בפלט גלוטתיון ופעילות סופר-סיסטמטית , אזור המוח המושפע ביותר ממחלת פרקינסון.

ניהול כולסטרול

על פי Drugs.com, מחקרים מבוססי בעלי חיים משנות ה -80 וה -90 הראו כי ג’יאוגולאן עשוי להוריד את רמות הכולסטרול. לדוגמא, חולדות ושלונים שקיבלו תמצית, או תה חזק, המשולב בין ג’יאוגולן, לוטוס קדוש ועוזרד יפני, הראו ירידה ברמות הכולסטרול וברמות הטריגליצרידים. תוצאות דומות נראו במחקרים שבהם חולדות קיבלו חולצות סטנדרטיות נוזלים.על סמך מחקרים ראשוניים אלה, חוקרים מאוניברסיטת סידני יצאו לחקור את ההשפעות של gypenosides jiaogulan בחולדות עם hyperlipidemia המושרה. במהדורת ה -16 בספטמבר 2005 של כתב העת של בית הספר לרוקחות ומדעי התרופות, צוות המחקר דיווח כי צמח מוריד את רמות החנקן בצורה יעילה כמו תרופת המרשם atorvastatin. בנוסף, נצפתה ירידה ברמת הטריגליצרידים וברמת הכולסטרול הכוללת.