יוקה שורש תופעות לוואי

סקירה כללית

שורש Yucca שימש במשך מאות שנים כמו גם מזון תרופתי תרופה, ואת הילידים האמריקאים השתמשו יוקה כמו סבון טבעי. כיום, שורש יוקה הוא עדיין מצרך מזון בחלקים רבים של העולם ועשויים להיות כמה שימושים בטיפול בדלקת פרקים. זה בדרך כלל יש כמה תופעות לוואי משמעותיות, אבל אתה תמיד צריך לדון עם הרופא שלך כל תרופות צמחיות לפני שהם לוקחים אותם.

העיכול כועס

תופעת הלוואי הנפוצה ביותר של נטילת שורש יוקה היא שלשולים או שרפרפים רופפים, במיוחד אם אתה לוקח יותר מדי. אתה עלול להיתקל בשלשולים אם אתה לוקח כמה פעמים את הסכום המומלץ, שהוא 2 גרם של קפסולות שורש יוקה או רבע גרם של השורש השלם היומי, מציין מערכת הבריאות של אוניברסיטת מישיגן. אחרים דיווחו על תופעות לוואי הקשורות למערכת העיכול של שורש יוקה כוללים בחילה, קיבה מוטרדת והקאות.

פוטנציאל עבור המוליזה

מחקרים שנערכו במבחני מבחנים הראו כי הסאפונינים הכלולים בשורש יוקה עלולים לגרום להפיכת המוליזה, מצב שבו תאי הדם האדומים מתפוצצים, אומרת מערכת הבריאות של אוניברסיטת מישיגן. למרות הפוטנציאל של תופעת לוואי זו, לא התרחשו מקרים של המוליזה בבני אדם מלקחת שורש יוקה על ידי הפה.

גירוי פה

שורש יוקה עלול לגרום לגירוי הפה והגרון, אומר Digest Drug. אנשים שלקחו שורש יוקה בעל פה דיווחו על כאב גרון, גירוי בפה וטעם מר בפיהם. אם אתה משתמש שורש יוקה בעדינות על העור שלך, אתה עלול גם לחוות גירוי של פצעים פתוחים או חתכים.