אילו מזונות יכולים להיות משומרים?

פרי

מזון שימורים הוא מועיל עבור אלה שיש להם גן או משק, כי אתה יכול לגדל מזון משלך ולשמור אותו, כך שתוכל לאחסן אותו בחורף, בצורת או חירום כאשר אתה מסוגל לקצור פחות גידולים. כאשר אתה יכול כראוי מזונות, המיכל יהיה אטום כדי למנוע קלקול. בהתאם לסוג האוכל, אתה יכול לשמור את זה מאוחסן עבור אורכים שונים של זמן, בדרך כלל, משנה עד עשורים.

תבלינים כבושים

אתה יכול פירות, ריבות, ריבות, מלפפונים חמוצים ושומרים אחרים – יחד עם סוגים מסוימים של עגבניות – באמצעות מים רותחים שיטה. זוהי השיטה הבסיסית, נפוץ בגלל חוסר הסיכון הבטיחותי שלה. בגלל מזונות אלה הם חומצי מאוד עם pH של 4.0 או פחות, קלוסטרידיום botulinum נבגים לא יכול להתקיים כאשר משומר בשיטה זו. אתה יכול גם לבצע שיטה זו ללא שימוש של סיר מיוחד כמו לחץ canner. יש להוסיף מיץ לימון או חומצת לימון למזונות מסוימים שיש להם pH בין 4.0 ל -4.6 כמו עגבניות ותאנים מסוימות.

ירקות, בשר, עופות ומאכלי ים

אתה יכול לשמור על התבלינים כגון להתענג, חמוצים, chutneys, רטבים וחומץ באמצעות שיטת מים רותחים, כי הם מכילים חומץ, אשר להעלות את רמות החומציות שלהם לנקודה בטוחה ללא הסיכון של בוטוליזם, אשר נגרמת על ידי Clostridium botulinum spores .

משולב חומצה גבוהה נמוכה חומצה נמוכה מזון

ירקות, בשרים, עופות ופירות ים מכילים כמות נמוכה של חומצה, ולכן נדרשת זהירות נוספת כדי לשמר אותם בצורה ללא קלוסטרידיום botulinum spores ויוצר מוצר זה בטוח לאכול, קובע FreshPreserving.com. זה יכול להיעשות עם שיטת שימורים הביתה באמצעות canner הלחץ, לא את שיטת מים רותחים אמבטיה. לכד לחץ יש מד לחץ ומנגנון נעילה מיוחד בין המכסה למכל, בדומה לתנור לחץ. יש צינור האוורור בחלק העליון של המכסה כדי לאפשר אדים לברוח. התוכן של canner הלחץ חייב להגיע ללחץ מסוים כדי להיות יעיל, אשר תלוי בגובה שלך ואת ההמלצות במדריך של canner. בדרך כלל הטמפרטורה צריכה להגיע לפחות 240 מעלות F למשך זמן מסוים, אשר תלוי בסוג מזון וגובה, על פי Canning-Food-Recipes.com.

אם יש לך מזונות בעלי מזונות חומציים נמוכה, כגון ירקות, בשר, עופות ופירות ים, מעורבב עם מזונות חומציים כגון פירות, אתה חייב אותם כאילו היו מזונות חומציים. הם חייבים להיות משומר באמצעות canner הלחץ.